Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ELMEX gélről (arról a...

Az ELMEX gélről (arról a piciről, ami sok fluoridot tartalmaz) mi a véleményetek? Tényleg jó a fogszuvasodás ellen?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem megvan, de nincs benne magyar használati utasítás, úgyhogy még nem tudtam kipróbálni.
2017. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Fogszuvasodás ellen csak egy jó fogkefe és egy habzó fogkrém jó. A nyálad öli a baktériumokat nem a fogkrém. Az csak a lepedék ellen kell.

Ja, amúgy a a fogkrémben hiába van fluor a fogad pont nem tudja beszívni és ugyan úgy nem épül be mint a csilivili hajsampon se az eltöredezett hajad végére.. Azt a fluort ami a fogadnak kell csak a szervezeted tudja előállítani, de nem tudod rendesen bevinni a szervezetedbe.. főleg nem fogkrémmel

2017. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Egy héten egyszer kellett használnom és én észrevettem, hogy kicsit a fogszuvasodás csökkent
2017. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

2 - a fogkrémekben nem fluor van, hanem fluorid. Lényeges különbség van a kettő között.

A zománc 96%-át ásványi anyagok alkotják, amelyek a zománc külső részéről a savas kémhatás miatt gyorsan kioldódnak. A fogkrémekben található fluoridok hatékonyan épülnek be a kálcium-foszfát tartalmú zománcba (a zománc szervetlen anyagainak 90%-a kálcium foszfát: hidroxyl és fluoroapatit). Ezáltal az apatit kristályok mérete megnő és kevésbé tudnak kioldódni a savas kémhatás miatt. A nyálnak is van fluorid tartalma, de csak az elfogyasztott fluoridból képes ezt megszerezni, a fogkrémből nem.

A fogkrémek habzó hatását az SLS (sodium lauryl sulfat) okozza, ami viszont nagy mennyiségben kifejezetten káros: irritálja a bőrt és a nyálkahártyát, nagy mennyiségben és koncentrációban lenyelve mérgező, ráadásul lassítja a sebgyógyulást. Fogkrémekben tulajdonképpen teljesen felesleges anyag, csak a kényelem miatt van bennük.

"A nyálad öli a baktériumokat nem a fogkrém. Az csak a lepedék ellen kell. " Sem a nyál sem a fogkrém nem képes eltávolítani a lepedéket. Erre csak a fogkefe képes. Minimális antibakteriális hatása mindkettőnek van, de messze nem olyan erős hogy önmagukban fenntartsák a száj higiéniáját. Sokkal fontosabb az ásványi anyagok pótlásában ellátott szerep.

"Azt a fluort ami a fogadnak kell csak a szervezeted tudja előállítani, de nem tudod rendesen bevinni a szervezetedbe.. főleg nem fogkrémmel" A kifejlett zománcnak nincs kapcsolata a szervezettel, lévén tulajdonképpen szervetlen anyagok alkotják és nincs benne ér ami ellátná. Kizárólag kívülről tudja pótolni a kioldódott ásványi anyagokat. A nyál persze fontos szerepet játszik ebben, de ha túl savas a környezet, akkor önmagában semmit sem ér, hiszen az ásványi anyag tartalékai végesek.


Az elmex gél képes arra, amire egy átlagos fogkrém nem: visszafordítja a kezdődő szuvasodást és a meglévő szuvasodást is jelentősen lassítja. Az elmex gélben és fogkrémekben található aminofluorid biofilmet képez a zománcon és ezáltal a fluorid komponens sokkal tovább védi a zománcot.

2017. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor oszlassuk a fogalomzavart. A fluorid az oldott fluor---> fluor. A fogad nem képes reakcióba lépni a FLUORRAL még a fluoridokkal se... A csontod se lesz erősebb ha kálciumba áztatod.

És egy szóval se mondtam, hogy a fogkrém távolítja el a lepedéket. Azt írtam, hogy a lepedék ellen kell és az ellen is kell a fogkefével együtt. Kicsit értelmezd amit írok pls

2017. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Oszlassunk fogalomzavart:

1. A fluorid az oldott fluor? De ugye tisztában vagy vele hogy a kettő nem ugyan az? A fluor az egy szobahőmérsékleten és nyomáson mérgező gáz, míg a fluorid (fogkrémekben általában nátrium- vagy ónfluorid) teljesen más tulajdonságokkal bír. A hidrogén-fluorid például a csont kálciumával reakcióba lépve jelentős károkat okoz (már belélegezni is veszélyes, még az üveget és a legtöbb fémet is oldja).

2. "A fogad nem képes reakcióba lépni a FLUORRAL" Nem mondod? Nem tudom te hogy vagy vele, de az én fogaimon zománc van. Mivel az élő fogamat zománc fedi, ezért még jó hogy nem lép reakcióba semmivel sem. A zománc viszont egy szervetlen anyag, tulajdonképpen nincs semmilyen közvetlen kapcsolata a szervezetemmel. Viszont a fluorid nem lép semmilyen kémiai reakcióba még a zománccal sem (nem is írtam ilyet!). A fluorid (még véletlenül sem a fluor!) a zománcprizmák között lévő apatitkristályokhoz kapcsolódik, növeli a méretüket, pótolja az elvesztett mennyiséget és gátolja a kioldódásukat.

3. A lepedék egy bakteriális biofilm. Semmi sem gátolja a létrejöttét, különben nem is kellene fogat mosnunk. Húsz perccel a fogmosás után már kimutatható a mennyisége. A lepedékben lévő baktériumok savat termelnek, ami kioldja az ásványi anyagokat a zománcból. A fogkrém kizárólag azért kell hogy pótolja az elvesztett ásványi anyagokat, a lepedék ellen semmit nem tud tenni. A fogkrém nem valami varázs-csodaszer ami hatástalanítja a lepedék káros hatásait. Csak akkor képes valamit is működni (és ásványi anyagokat pótolni), ha a lepedéket maradéktalanul eltávolítjuk a fogakról a FOGKEFÉVEL.

"Kicsit értelmezd amit írok pls" Értem én hogy mit írsz, csak amit írtál az egy átgondolatlan és logikátlan hülyeség.

2017. dec. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én elkezdtem használni, és a barázdák mentén elkezdett elvékonyodni a szuvasodás (mint amikor a sebet összevarják), eddig elég jó, illetve elkezdett világosodni a szuvas felület a fogaimon. (Mondjuk én az Elmex után nagydózisban hidroxiapatitot is rakok a felületre. Olyan fogkrémmel mosok fogat)
2017. dec. 15. 22:50
 8/15 A kérdező kommentje:
Meg cink-citrát tartalmú lepedékképződés gátló is van a fogkrémben az apatit mellett.
2017. dec. 15. 22:51
 9/15 anonim ***** válasza:

7: Az milyen fogkrém?


Hogyan kell az ELMEX gélt használni?

2017. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Signal Expert Protection Complete 8, de a Lacalutnak is van a Lacalut White&Repair-ja. Szoktam olyat is csinálni, hogy a fogselymet kicsit be "kenem" az Elmex gélle lés úgy használom a selymet (Elsőnek sima fogselyem, azután az elmexes, az jó?)
2017. dec. 15. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!