Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt fogorvosok?

Vannak itt fogorvosok?

Figyelt kérdés

Kérem csak fogorvos írjon.

Elöl a fogamat tömte egy fogorvosnö. Ki kellett huzni, mivel nem bírta a tömést. Kegyetlenül fájt.

Törve huzta ki vagyis inkább szétbarmolta.

Hátul az ínyem teljesen felvan hasítva.NEM FELFELÉ HUZTA HANEM HÁTULROL BENYOMVA ÖSSZETÖRDELVE. 3 szilánkot magamnak kellett gyötrelmesen kiszednem.

A mellette lévö fogaknak a gyökere látszik és legalul az állkapoccsontom is.

Félek h kifognak esni ezek a fogak.

Már nem fáj a heg ezért sajna bátrabban rágok naggyon félek h nem figyelek oda s kiesnek a fogaim.

MÁR ISZONYUAN ÉHES VAGYOK TÖBB MINT KÉT HOBAPJA ALIG ETTEM A NAGY FÁJDALMAK MIATT!!!!


BEFOG EGYÁLTALÁN GYÓGYULNI AZ ÍNYEM UGY HOGY A HEG NEM FOG LÁTSZODNI S A KÉT FOGAM GYÖKERE???

MÁR KÉT HÉT IS ELTELT NAGGGGGYYYYONN FÉÉÉLEEEK!!!!


ELÖL ALUL A 2-ES FOG. ÉN VISSZA NEM MEGYEK AZ BIZTOS!!!

Köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 20. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Gondolom gyökérkezelve volt a fog (vagy pedig elhalt a fogbél). Egy ilyen fog egyben való eltávolításához nem fogorvosi tehetség kell, hanem csoda. Jól csinálta a doktornő: egyik fogat sem úgy húzunk ki mint dugót a palackból. Először amennyire lehet ki kell mozgatni (ínyleválasztás, meglazítás), ezután jön a fogó amivel rotálva és tegelyirányba döntögetve kell kimozgatni. A többi fogra ez abszolút nincs hatással.

"3 szilánkot magamnak kellett gyötrelmesen kiszednem." Ez viszont nagyon nagy baj. Nem véletlenül használnak az orvosok gumikesztyűt és steril csomagban tárolt sebészi eszközöket. Persze előfordulhat hogy a szilánkok otthon maguktól kilökődnek, viszont akkor sem szabad belenyúlni a sebbe. A szomszédos fogak épp attól lennének nagy veszélyben, ha elfertőződik ez a seb.

Kilátszó csont, foggyökér: metszőfogaknál ez normális. Esetleg indokolt lehetett volna összevarrni, de anélkül hogy láttam volna az előzményeket és a jelenlegi helyzetet, erről nem tudok mit mondani. (Gyanítom parodontitises okok is szerepet játszhattak, így nem csoda ha az íny lejjebb van a fognyaknál).

Enni azt lehet. 3-4 napig a tejtermékeket kerülni kell, de ezen kívül bármit lehet enni. Nyilván harapáskor zavaró a foghiány, ezért a keményebb dolgokat (hús, alma...) érdemes kisebb darabokban fogyasztani. A fogpótláson pedig mielőbb el kell gondolkodni.

2017. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nagyyon köszönöm a válaszát.

Az a helyzet, hogy nem volt gyökérkezelve.

Nem is mondott ilyen megoldást. Csak a barátaim kérdezték, h -miért nem gyökérkezelte?

Megnyugtató, h azt írta, h jól járt el a kihuzással.

Tudja egy másik fogamat régebben jobban kihuzták, pedig szinte csak a gyökere volt meg- de az hátul volt és persze másmilyen fog.

A szilánkokat nem volt hajlando kiszedni. Azt mondta h kilöködnek.

Csakhogy a két fog gyökere között ékelödtek be. Naggyon fájt, hát kiszedtem. Elötte leforráztam a tüt és a csipeszemet. Tudom ettöl még nem 100%-os fertötlenítés.

De szerencsére nem gyulladt be.


Nagyon köszönöm, h megírta azt, h meg lehet varrni a sebet.

Nem tudtam h ínyet is lehet varrni. Ez lett volna a másik kérdésem.

De van egy kérdésem még.

Szerintem nem lehet összevarrni csak ugy ezt az ínyt.

De nagy szerencsémre ugy néztem h leghátul van a bölcsességfogamnál egy jokora ínydarab.

Lehet-e ezt az ínydarabot levágni s belevarrni, összevarratni a kihuzott fogam ínyhéhez?

2017. dec. 21. 09:16
 3/24 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy ezért le kéne vágni azt a hátsó ínydarabot. Akinek van gyakorlata a varrásban, az meg tudja oldani.
2017. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ebben nem vagyok olyan biztos.

Gondolkodom a fogbeültetésen.

Apám is megcsináltatta az összes fogát.

Csakhogy 3 év után eléggé tönkrementek azok.

Nézegettem h van egyfázisu és kétfázisu.

Gondolom apámnak egyfázisu volt.

A kétfázisunál lehet cserélni a felsö, koronarészt?

Vagy inkább személyesen kérdezzek erröl egy fogorvost?

2017. dec. 21. 16:21
 5/24 A kérdező kommentje:
na és nagyonhamar csináltassam meg vagy azért várhatok vele?
2017. dec. 21. 16:22
 6/24 anonim ***** válasza:

Jobb nem várni vele, maximum annyit amíg összegyűlik rá a pénz.

Implantátumoknál az egyfázisú annyiban jobb, hogy kevesebb gyógyulási idővel jár, foghúzás után pár nappal már be lehet tenni, kisebb a retenciós felülete ahol a szennyeződés meg tud tapadni, illetve ideiglenes koronával azonnal terhelhető. A kétfázisú a régebbi hagyományos típus, de van olyan eset ahol csak ez jöhet szóba.

Viszont azt tisztázni kell még a fogpótlás előtt (legyen az implantátum, híd vagy akár szóló korona), hogy mi vezetett a fog elvesztéséhez. Ha nem változik a szájápoláshoz való hozzáállás és megmarad ugyan az a hibás és hiányos fogmosási berögzülés, akkor a fogpótlás sokkal rövidebb idő alatt kukába kerül mint a saját fog. Bár a műfogak nem szuvasodnak, de a lepedék ugyanúgy megtapad rajtuk. Az ebből kialakuló fogkövet pedig nem lehet leszedni se kézi, se ultrahangos eszközzel. Ráadásul a fogpótlás alatti és környező íny nagyon érzékeny a lepedék jelenlétére: megduzzad, begyullad, idővel lehúzódik... Egy saját fog ezt évtizedekig nagyobb panasz nélkül kibírja, míg egy implantátum szinte azonnal kiesik.

2017. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szoval nem cserélhetö a korona?

Kieshet az implantátum?

Az volt a baj h a mellette lévö fogam csámpás és nehezen lehettett tisztítani ezt a fogat. Hiába használtam fogselymet.

De gondolom ugy megtudták csinálni h legyen nagyobb rés ennél a fognál.

Mostanság sok édességet ettem pedig EGYÁLTALÁN NEM SZERETEM. Önsajnálkozás miatt, DE EZ MÁR SOHA NEM FOG BEKÖVETKEZNI.

Tehát kétfázisut ne csináltassak?

Tényleg nem lehet cserélni a koronarészét?

2017. dec. 21. 21:00
 8/24 A kérdező kommentje:

ja és a nyelvemet is mindíg megtisztítom.


de nem értem az egészet.

ha van ideiglenes korona akkor utánna van a végleges.

vagyis cserélve van.

ha kopik vagy valami akkor nem lehet cserélni?

ha kiesik az egész implantátum akkor nem lehet ujjat csinálni?

2017. dec. 21. 21:04
 9/24 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne leszedni. Az egyfázisú nem azt jelenti hogy egybe van a koronával, csak a műcsonk (amire a koronát építik) van egybe az implantátummal.

Ha kiesik az implantátum az azt jelenti hogy a körülötte lévő csont valamiért kilökte. A lepedék miatt az íny begyullad és tasak keletkezik. A tasakból a baktériumok pedig rögtön az implantátum és a csontszövet közé kerülnek.

2017. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ja és újat csinálni ezután már nem érdemes, mert a csontanyag károsodott és nem tudna újra egy idegen anyagot befogadni.
2017. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!