Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jó, ha minden étkezés után...

Jó, ha minden étkezés után mosok fogat (naponta olyan 3-4x)?

Figyelt kérdés

De:

- Mindig csak 1 borsónyi mennyiségű fogkrémet használok

- A fogkrémben van fahéj, szegfűszeg és mandula kivonatok

- Ezenkívűl még miswakot is tartalmaz

- Plusz növényi enzimeket (papaya és ananász) a tisztításért

- FLUORIDMENTES a fogkrém.

- Parabénmentes. Meg színezék se igazán van benne (full fehér az egész fogkrém)

És jól alaposan kiöblítem a számat fogmosás után.


2017. dec. 20. 19:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért használok fluoridmenteset, mivel napi 3-4x fogmosás melett ne legyen sok fluoridbevitel. DE ELMEX GÉLT (azt a kicsit) használok hetente (azzal mosok fogat).
2017. dec. 20. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Evés után nem tesz jót a fogmosás, mert a száj ph értéke felmegy és a sav marja a fogzománcot. Ha ezt elkezdjük sikálni azzal csak ártunk. Persze a reklámok mást mondanak, dehát ott az üzlet. Szerintem ha étkezés után akarsz fogat mosni, előbb csapvízzel öblögess. És ne azonnal mosd. De napi 4x az már inkább pazarlás kategória. Egy evés után nem lesz tele a szád mosnivalóval.
2017. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én fogmosás előtt alaposan kiöblítem a számat és fogkefével kíméletesen (soft fogkefe), mosom meg fogkrém nélkül, majd ezután fogkrémmel. Olyan 2-3 perc (gyorsan fégzek, de nem dörzsölöm a fogaimon a fogkefét, hanem felületesen és kíméletesen használom.)
2017. dec. 20. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges. Kíméletesen sem tesz jót a fogzománcnak, ha étkezés után rögtön sikálod.
2017. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!