Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elképzelhető, hogy nem látszik...

Elképzelhető, hogy nem látszik a panoráma röntgenen, hogy gócos a fog?

Figyelt kérdés

Februárban gyökérkezelték a fogamat, március végén megjelent egy ősz folt a szakàllamban ami egyre terjed és folyamatosan sorvadnak el a szőrszálak, illetve hullik a hajam.


Elképzelhető, hogy gócos a fog de nem látszik a röntgenen?



2017. dec. 22. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én implantátumot kaptam és persze nem keletkezett góc, hanem a kb. 4 darab panorámaröntgen sugárterhelésének hatására egy bőrelváltozás keletkezett az arcomon és sokáig kábult is voltam. De magától meggyógyult az elváltozás. A megoldás az lehetne ilyen esetben, hogy nem kb. fél pecig sugárzó panorámaröntgen készülne, hanem lehetne programozni a berendezést úgy hogy ne kb. 120 fokban forduljon körbe hanem csak a kezelendő területen készítsen felvételt mondjuk 20 fokos elfordulással és jóval kevesebb röntgensugárzással. Persze lehet hogy most feltaláltam a spanyol viaszt, mert lehet hogy a fejlett országokban már évek vagy évtizedek óta pontosan így csinálják.
2017. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy ez hogyan függ össze az én problémámmal. De azért köszönöm a választ.
2017. dec. 22. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
ma 11:38: Hát úgy hogy röntgensugárzást kaphattál, nem?
2017. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. Sajnos nem találtad fel a spanyol viaszt. Magyarországon is csinálnak ilyet: úgy hívják hogy kisröntgen. Fogászatban gyakori a kisugárzó fájdalom, így maximum csak akkor ér valamit, ha pontosan tudjuk hogy hol kell keresni. A másik hátránya, hogy a kisebb sugárzás és a pontos célzás miatt a filmet a szájban kell tartani - ez elég kényelmetlen főleg hátsó fogaknál.


Kérdező: Előfordulhat hogy a gyökérkezeléshez szükséges kisröntgen miatt keletkezett az ősz folt, feltéve ha olyan helyen van a gyökérkezelt fog, hogy emiatt röntgensugár érte azt a területet.

A panoráma röntgen két dimenziós, ezért előfordulhat hogy például egy három gyökerű fognál csak kettő látszik, a harmadik takarásban van. CBCT-vel nyilván jobban látszana, de ez egy elég drága készülék, még a magánrendelők többségében sincs ilyen.

A góc egyébként bár a szájüregben a leggyakoribb, szinte bárhol előfordulhat: vese, herék, mandulák, tüdő...

2017. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol keletkezett az ősz folt a szakálladban? Ahol a röntgensugárzás érte?
2017. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, az egyik frontfogam lett gyökérkezelve. A foltom pedig az államon van a bal oldalon.
2017. dec. 22. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor simán benne van. A felső metszőket félig fekvő helyzetben felülről röntgenezik. Ne a koronához mérd az irányt, itt elsősorban a gyökér a cél.
2017. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehàt lehetséges, hogy mégis van ott valami?
2017. dec. 28. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi van? Egész eddig a röntgensugárról beszéltünk, hogy az okozhatta. Olvasd el újra az előző válaszokat, addig amíg meg nem érted.
2017. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hmm..érdekes, röntgensugárzás miatt terjed egy ősz folt a szakállamon?
2017. dec. 30. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!