Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek, hogy fogom megszokni...

Manócska1 kérdése:

Félek, hogy fogom megszokni ha felül műfogsorom lesz?

Figyelt kérdés
műfogsor,felül,megszokni,félelem

2017. dec. 23. 20:45
 1/7 A kérdező kommentje:
kivehetős,ez lemaradt
2017. dec. 23. 20:48
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Megteheted, félhetsz.
2017. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem vészes. Én is rászorultam, kivehető kapcsosat kellett csináltatnom. Legelőször azt fogod érezni, hogy tele van a szád. A szájpadlásrész olyan érzés, mintha kartonpapírral lenne kibélelve a szájpadlásod. Ha kényelmetlennek érzed, megöklendeztet, útban van a nyelvednek, vagy bármi problémád van, nyugodtan menj vissza a fogorvoshoz, hogy igazítson rajta. A fogtechnikus a minta alapján ugyanis vízszintesre fogja megépíteni a fogsort, csak éppen a legritkább esetben fog az ember szájában problémamentesen illeszkedni. Én az átvétel után három egymást követő napon mentem vissza, mire "kényelmessé" vált. Lecsiszoltattam a szájpadlásrész hosszából.mert úgy éreztem, leér a torkomig, és öklendeztem tőle, a szájpadlásrész végébe lejtőt csiszoltattam, mert akadozott bele a nyelvem, és csiszolni kellett a fogak hosszából is, mert beszéd közben kocogtak a fogaim, és nap végére elzsibbadt a jobb oldali állkapocsízületem. Bármennyiszer menj vissza, ne szégyelld, mert ha nem igazítják szádhoz, nem fogod tudni hordani.Eleinte óvatosan harapj vele, mert a legkisebb mozgást is érzékelni fogod. Ez kb két-három hét alatt elmúlik. Mindkét oldalon rágj minden falatnál. Ez eleinte furcsa lesz, de hamar megszokod. Hogy ne érezd a mozgást, ne harapj erősen, inkább rágcsáld az ételt. Az első 2-3 napon nagyon útban lesz az evésnél, de erőltesd. Nekem augusztusban csinálták, és már el sem tudnám képzelni, a műfogsor nélküli evést.
2017. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi
2017. dec. 24. 10:29
 5/7 A kérdező kommentje:
első,köszi az együttérzést. második,köszönöm a kedves,jó válaszodat
2017. dec. 24. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátomnak van ilyen fölül. Mindig hordja, szinte sosem láttam még nélküle.

Gondolom, megmosni kiveszi, de azt meg diszkréten teszi, nem láttam még amikor mossa.

Szóval biztosan nagyon hozzá lehet szokni, az tűnik gondolom a természetesnek, ha bent van.

2021. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi. sajnos nem tudtam megszokni. pedig háromszor is nekifutottam. hiába próbálkoztam,így 70 ezer ft landolt a kukába. ez van..azért köszi,örülök hogy a barátod meg tudta szokmni. minden jót.
2021. aug. 25. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!