Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megsérül a fogzománcom?

Megsérül a fogzománcom?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve járok fogszabályzásra, azelőtt rettenetesen hegyén-hátán voltak a fogaim. Már akkor is problémám volt a tisztításukkal, és akkor is voltak helyek, ahova az étel-ital elért, de én nem. Megkaptam a fogszabályzóm, először a felsőt, majd fél éve az alsót is. A felső fogaim mostanra szépen és rendezetten állnak, tudom tisztítani őket. Az alsók viszont még mindig össze-vissza vannak, olyan módon, hogy egyes kis résekbe a fogaim között minden bemegy, de én csak nehezen tudom tisztítani. Két olyan hely van, ahol szinte egyáltalán nem tudom tisztítani - útban van a drót, egyszerűen nem tudok hozzáférni. Nem olyan rég szerencsétlenségemre valami keményebbre haraptam, ami megrántotta a drótot, és kicsit megmozgatta a fogaimat, ekkor mozdult el az egyik ilyen réstől az a fogam, amely a másik oldalát eddig blokkolta. És emiatt vettem észre, hogy ott már megsérült a fogzománcom.


Mégis mit tehetnék? Akármennyit is mosom a fogam, ezekhez az apró zugokhoz és résekhez nem férek hozzá. Van egy nagyon vékony, kefeszerű fogkefém, azzal próbálkozom, de még így is vannak helyek, amikhez az vagy nem fér oda a dróttól, mint említettem, vagy már az a vékony kefécske is túl vastag ahhoz, hogy beférjen a résen a két fogam között.


Hogy akadályozzam meg, hogy ez a szegény, már sérült fogam tovább romoljon? Meglehet, már hozzáférek ahhoz a részhez is és így mosni is tudom, de elég lesz ennyi neki? Mit lehet vele kezdeni? Egyáltalán hogy tömnek be egy hosszúkás sérülést a fog oldalán?



2017. dec. 29. 21:43
 1/1 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni valamit, aminek talán köze lehet a fogzománcomhoz is: Tejfehérje érzékeny vagyok, ami nagy gondokat okozott nekem. Körülbelül két, két és fél éve nem iszok tejet, semmilyen tejterméket sem. Sok helyen olvastam, hogy a tejben lévő kalcium védi és "segíti" a fogzománcot... Gyengítheti a zománcomat, ha ennyire megcsappant a kalcium bevitelem?
2017. dec. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!