Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek érdemes csak egy...

Szerintetek érdemes csak egy fogorvoshoz járni, vagy érdemes többel is tartani a kapcsolatot. Ha állandóan csak egyhez járok akkor nem fogja azt képzelni hogy ki vagyok neki szolgáltatva és időnként félrekezelget?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen baromságot se halottam még, hogy valakit direkt félrekezelgetnének... Egyrészt felelősséggel tartozik a munkájáért, másrészt miért lenne az jó neki, ha elüldözné a pácienseket?!
2018. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
azon gondolkozom hogy hogyan tud félrekezelni.rossz fogat húz ki,esetleg kórokozókat juttat az ínyed alá hogy begyulladjon..?
2018. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó helyen kapisgálsz, csak éppen rossz felé fordultál és tévúton jársz. Egy orvos szándékosan nem fog félrekezelni, mint ahogy bármily más mesterember nem tesz szándékosan rosszat, mert akkor elvesti a kucsaftjait. Azt a fogorvost tartsd meg, aki bizalmat ébreszt benned, akinél a legkevesebbet szorongsz aki megnyugtatóan hat rád, akivel meg vagy elégedve. Ahogy Ilonka néni mondta: jó helyzetnél nincs még jobb helyzet.
2018. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó helyen kapisgálsz, csak éppen rossz felé fordultál és tévúton jársz. Egy orvos szándékosan nem fog félrekezelni, mint ahogy bármily más mesterember nem tesz szándékosan rosszat, mert akkor elveszti a kucsaftjait. Azt a fogorvost tartsd meg, aki bizalmat ébreszt benned, akinél a legkevesebbet szorongsz aki megnyugtatóan hat rád, akivel meg vagy elégedve. Ahogy Ilonka néni mondta: jó helyzetnél nincs még jobb helyzet.
2018. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően semmi köze ahhoz hogy másik fogorvosnál is jártál. Meg egyébként honnét kéne tudnia? Hacsak nincs TB alapon elszámolva, akkor nincs közös betegkarton.

Persze ha egy fog kezelésével jobbra-balra jársz mindenkihez, az kellemetlen mivel nem tudják egymásról hogy ki mit csinált vagy tervezett. Illetve az eredeti anamnézis és diagnózis is elvész, ami egyes esetekben lényeges lehet. Például egy fogszabályzásnál az elején mért adatokra (lenyomat minta, 3 fajta röntgen, mosolyív, arcforma...) a kezelés végéig szükség van. De ugyan ez a helyzet egy fogpótlásnál vagy egy gyökérkezelésnél is. A félrekezelés ilyen esetekben nem abból adódik hogy az orvos rosszat akar, hanem egyszerűen a megfelelő információ hiányzik.

2018. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es: írtál egy érdekes dolgot, ez a kórokozók az íny alatt, szerintem ez nem lehetetlen, hallottam már olyat hogy egy panaszmentes fog egy kezelés után amivel akkor nem foglalkoztak panaszossá vált.


3-as: lehet hogy elveszít így néhány kuncsaftot, de mivel ebben az országban kevés az orvos, beteg ember meg sok marad neki még bőven.

2018. jan. 7. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

körzetis fogorvos félrekezelhet, mert olyan kedve van...


Magándoki fixen csinálja, megbízható, stb...

2018. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én több fogdokit kérdezek meg ha olyan a panasz. Vannak egyértelmű helyzetek pl tomescsere ha régi tömés alá szuvasodott a fog. De!! Ha komplexebb a probléma és pl kezelési terv kell több dokihoz is elmegyek. Meglepődnél mekkora a különbség!! Anyagilag meg amúgy is. Van doki aki mindig talál "javítani valót". Az az orvos nyilván nem korrekt. Én csak magandokihoz járok, de nem tartom lelkiismeretesebbnek sem korrektebbnek őket. Sok ám a beteg, becsúszik egy-egy elkapkodott, elnagyolt munka. Ha nem tetszik a betegnek, majd jön helyette új. A legnormalisabb orvossal eddig szakrendelésen találkoztam. Oda állkapocs probléma miatt utaltak.
2018. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell sztk-ba menni, ott nagyon kevés sajnos a lelkiismeretes orvos. :(


Engem nem kezelgetett félre soha, bár h már akkor kihúzza a 80%-ban szar bölcsességfogaimat, akkor nem most szenvednék vele 28 évesen :D

2018. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!