Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől van az hogy sosem hat...

Mitől van az hogy sosem hat az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 alkalommal voltam fogorvosnál ebből az összes tömés volt és ezek közül egyetlen alkalom volt, amikor nem éreztem fájdalmat. Na de a többi alkalom még talán a mai napig a legrosszabb rémálmom. Egyszerűen beszúrják az injekciót lezsibbad az egész szám, közben pedig a fúrás egész folyamatát érzem és rettenetesen fáj. Valahogy olyan érzékeny a fogam hogy mikor még csak levegőt vagy hideg vizet fújnak rá, már fáj. Normális ez? A következő napokban (amikor rászánom magam) mennék megint, mert nagyon fáj az egyik felső (hátsó) fogam és most ennek tudatában (érzékeny, sajog, lehet be van gyulladva) még jobban rettegek az egésztől. Mit mondjak az orvosnak vagy hogy lehet ez az egész? Mindenféle választ szívesen várok, köszönöm :)

2018. jan. 9. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi érzéstelenítőt adnak neked?

Az első nekem sem hat soha. Lezsibbadok, de fáj mindig. Mindig kérek másodikat is. De volt már olyan is, hogy csak a harmadik hatott teljesen. Nem tudom, hogy konkrétan mit adtak, de a második alkalommal a doki mindig azt mondja, hogy "adj egy rövidet". Mikor a harmadikat is kérnem kellett, akkor pedig " pisztolyt" kért. Nem egyszerű injekció volt, tényleg úgy nézett ki mint egy forrasztó pisztoly, amivel beadta.


Azt kellene valahogy kiderítened, hogy amikor nem fájt, akkor milyen érzéstelenítőt kaptál. Vagy ha csak egyet kapsz mindig kérj egy másodikat is.

2018. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra már nem emlékszem hányat és milyet kaptam, de egy vagy esetleg kettőnél több biztos nem volt. Amikor nem fájt, akkor a felső középen lévő két fogam között volt egy kisebb lyuk. A többinél nagyobb volt a lyuk mérete is, ezt mondta az orvos. Viszont szerintem az akkor sincs rendjén hogy érzéstelenítés után még a hideg levegő is nyilalljon a fogamba amit fúj... Elvégre vannak komolyabb, durvább kezelések is mint a tömés és azokról is azt mondják hogy fájdalommentes.
2018. jan. 9. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akiknél bizonyos érzéstelenítők nem hatnak. Ilyenkor más típusú szert kell használni. Deritsd ki melyik nem hat. Szólj a dokinál, kombinálni is lehet őket. Tehát ha a megfelelő orvoshoz mész akár kezelés közben is bead más típusú érzéstelenítőt. Nem kell, hogy szenvedj, járj utána.
2018. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ha gyulladás van az is csökkenti a hatást, lehet egy antibiotikum-kura kellene, ami leviszi a gyulladást. + Stressz is növeli a fájdalomerzetet, ha nagyon félsz kevésbé hat az érzéstelenítő(nem vagyok nyugtatoparti, de lehet segítene neked)+ lehet rosszul adják be,ilyen is van. Beleszurjak pl egy erbe,ami elszállítja, tehát nem hat.Bar valószínűbb amit fentebb írtam (3.).
2018. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szóval akkor az hogy maga a fog eléggé érzékeny az nem lehet akadály, az érzéstelenítőnek hatnia kéne így is úgy is? Csak mennyiség, fajta függvénye, meg hogy jól adja-e be?
2018. jan. 9. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen(3.).
2018. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én gyulladt bölcsességfogra kaptam 5! érzéstelenítőt, és csak egyetlen helyen éreztem, hogy kellemetlen, mikor szedik ki.


Nem fájt, csak nyomásérzés volt, de egy injekcióval félúton felakasztottam volna magam.

2018. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kapsz elég érzéstelenítőt. De nem értem miért nem szóltál az orvosnak? Inkább szenvedtél??
2018. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én szóltam, nem is bírtam csendben elviselni. Viszont annyival megoldotta hogy "nyugi, már mindjárt kész van". Meg nem tudta egyszerűen elképzelni hogy mitől fáj, még az is hogy hideg vizet vagy levegőt fúj oda...
2018. jan. 12. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!