Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kell tennem a szép fogsor...

Mit kell tennem a szép fogsor érdekében?

Figyelt kérdés

Én egy 14 éves fiú vagyok.És párdolgot elhatároztam életem során.A legfőbb a szép fogsor.Az van hogy elől ferdék a fogaim,és szeretném hogy szép rendezettek legyenek.És egy kérdésen belül többet is feltennék:

-Kihez/mihez kell mennem fogszabályzó érdekében?

-Mennyibe kerül a fogszabályzó? (itt az estire gondolok)

-Mi alapján döntik el hogy álandó vagy kivehetős fogszabályzóm lessz?

-Hány éves koromig lehet fogszabályzóm? (tehát pl.már 18 évesen nem érdemes vagy még igen...)


Remélem érthető. :)

Aki megválaszolja őket annak köszönöm szépen :)



2018. jan. 10. 20:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*Nem ferdé.Rosszul fogalmaztam,bocsi :( *

Tehát nem szép sorban vannak hanem eggyik feljebb másik lejjebb.

2018. jan. 10. 20:06
 2/12 anonim ***** válasza:

Elmész fogorvoshoz és megmondod, hogy fogszabályzót szeretnél, hogy egyenes legyen a fogsorod.

Először mintát vesz és megnézik, hogyan kéne összerendezni a fogaidat alul-felül. Esetleg ha szükséges, akkor a következő alkalommal ki is húznak fogat, hogy elférjen a többi.

Az éjszakainak nincs értelme. Sokkal tovább kéne hordanod mint az állandót.

Az éjszakai olcsóbb, de ha állandót kérsz akkor függ attól, hogy fehér vagy fém, mindkét állkapocsra kell vagy csak egyikre. Na meg attól is, hogy kinél csináltatod.

Én 35 vagyok, nekem most lesz fogszabályzóm.

2018. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, az árak. Nekem alul - felül 300 lenne a fehér, egy barátnőmnek egy másik orvosnál 400 volt a fehér, egy másik barátnőmnek meg millió felett volt. A fém nyilván sokkal olcsóbb.
2018. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

De azért szeretnék estit mivel tudtom szerint olcsòbb.Sajnos a jelenglegi anyagi helyzet nem olyan jò hogy 60.000-80.000 forintot (esetleg többet) ki tudjunk adni.

Kérdeztem a szüleimet azt mondták hogy max. 30.000 forintot tudnak fogszabályzòra adni :(

Tudom a szépségért megkell szenvedni,de ha sajnos nincs olyan anyagi helyztet ez van :(

De nagyon köszönöm a válaszod :)

2018. jan. 10. 20:39
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja és :D :

Mindenképpen kell majd fogat kihùzni?

2018. jan. 10. 20:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Úgy tudom 18 év alatt TB támogatott a dolog, azt hiszem csak a fehérre nincs támogatás, de az orvos simán megmondja mi mennyi:)

Nem feltétlenül kell fogat húzni! Amikor leveszi a lenyomatot és kiöntik, akkor tudják megnézni hogyan kell alakítani a fogaidat egymáshoz képest. Ha van hely akkor persze nem kell húzni.

Egyik ismerősömnek azt mondta az egyik doki, hogy húzni kell, elment egy másikhoz aki megoldotta húzás nélkül.

2018. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Ment a zöld pacsi :)

2018. jan. 11. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:

TB támogattottan is lesz 40.000 Ft/állkapocs.

De ez úgyis időigényes, mire visszahívnak, felkerül, hogy össze is gyűjthetitek addig.

Ez a támogatott, az állítàsokért havonta itt nem kell fizetni.

Hülye kérdések... Nyilván fogorvoshoz. Először kezdheted a körzetinél, ő tanácsot ad, betömi a fogad, lyukas fogra nem rakják fel, leszedi a fogkövet stb.

Éjszakai csak kisgyereknek, nagyon min. eltérés esetén, helybentartásra, állandó után, hogy ne álljanak vissza. Biztos, hogy állandó lesz, egy egyértelmű. Estit ilyen elváltozásra nem adnak...

Bármikor lehet, de a legjobb most, mert könnyebven mozognak a fogak.


3 évig volt fogszabályzóm, írj nyugodtan

2018. jan. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd az orvos eldonti a fogaid helyzetebol, milyen fogszabalyzo kell, nem mindenkinek jo az ejszakai. Keresd fel a korzeti fogszabalyzo szakorvost, altalaban nagyobb varosokban sok van belole, de mehetsz maganba is, ugy is sokan foglalkoznak vele. Nem ingyenes, azt hiszem a sima ezust 35ezer ft, de nem tudom hogy soronkent, vagy komplett, ismerősömnek ennyi volt, de lehet kerni porcelant, vagy kivehetot (ezek atlatszo sinek) ez most a legmodernebb de iszonyatosan draga, es nem is eri meg, mert ha olyan a problemad kelleni fog rendes is. A hordasi ido is attol fugg, mennyire nagy a problema. Egyebkent miutan a mintat levettek, kb utana 2 honappal kerul fel a fogszabalyzo
2018. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor ez drágább lessz mint gondoltam.

A körzeti orvosom egy igazi fa.... és még nagyon rosszul dolgozik.

Még tavaly nyáron mentem fogat tömetni hozzá.Betömte erre 1 hét múlva már fájt is az eggyik fogam és esik ki a tömés.

Ráadásul amikor fúrta a fogam még fájt is.

Ilyen orvoshoz nem szándékozom menni.

Na akkor halasztom nyárra ezt az egészet,mivel akkor tudok pénzt keresni és akkor magánorvosnál betömetem. (ahova jár az osztálytársam és neki 3 éve semmi gond nincs a fogával pedig neki nagyobb probléma volt).

A szüleim egyáltalán nem pártolják hogy magándokihoz menjek,de a fogszabályzóban viszont támogatnak ahogy tudnak. (nevelő apám a katonaságnál,édesanyám pedig a rendőrségnél csináltatta a fogát így nekik nem kell járni ilyesfajta doktorhoz,mivel azok a dokik nagyon profik voltak)


#8-tól lehet kérdezni fogok később még privátban.


Mindenkinek köszönöm a válaszát.Mindenki megkapta a "like"-ot :)

2018. jan. 13. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!