Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Panoráma röntgen szakértők!?...

Panoráma röntgen szakértők!? Kép lent.

Figyelt kérdés

Valaki segítsen mit látok ezen. Egy hónapja voltam fogorvosnál, azt mondta nincs lyukas fogam. Egy bölcsességet húzott ki, mert lyukasan nőtt ki. Viszont sok helyen fáj a fogam. Soha nem volt röntgenkép a fogaimról, szóval aki tudna segíteni, azt megköszönném.


[link]


2018. jan. 11. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én semmi extrát nem látok. Van néhány tömött fogad. A többi amennyire megítélhető ez alapján rendben van. Azt mondjuk, ha tomescsere kell mert kicsit alaszuvasodott egy fog, ezen nem feltétlenül látszik. Fogaidat nem szoritod pl éjszaka, attól fájhat több egyszerre. Ínyed rendben van?
2018. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam összeszorítani mivel fáj magától is sajnos. Nem olyan régiek a tömések. Amik fájnak az a jobb alsó, a felette lévő, sajnos ott rágni sem tudok. Meg a bal oldalon fent hátulról 4 fog. Egymás mellettiek. Mindegyik két fog között. az egyik ugye tömve van. Ma csináltattam a röntgent mert már kíváncsi voltam mi az istentől fáj. Jövőhéten kérek időpontot ígyis úgyis. Két tükörrel is megnéztem, úgyse láttam semmit. Köszönöm a választ!!
2018. jan. 11. 13:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ínyemen reggel láttam hogy piros kicsit. Pont a két fog között. Meg ugye torlódik is a bölcsességfog miatt, olyan mintha erősen összemyomná, ezen is gondolkodtam , hogy amiatt is fájhat. De én már tanácstalan vagyok.
2018. jan. 11. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet az is amit írtál. Fogköved van? Attól lehet gyulladt az inyed. Ha leszedik jobb lesz. Ha több fog fáj egyszerre nem valószínű, hogy egyesével romlottak el. Inkább valami általános probléma lehet. Mint amiket írtam, és írtál te is. Sajnos szorithatod álmodtam attól meg, hogy fáj. Bár ha az inyed piros, akkor talán tényleg más a gond. Tomescsere, új tömés nem volt mostanában? Ha magas vagy rossz "alakú" az kicsit megváltoztathatja a fogak érintkezését. Ettől más, nagyobb lesz helyenként a terhelés, attól fájhat, sőt be is gyulladhat a fogágy. Gyors gyógyulást!(1)
2018. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tömésem kb egy éve volt. De az csak pici. A foghúzás volt nemrég. Fogkövem van, sajnos elég sok, leakartam szedetni azután, hogy megcsinálták az összes fogam. Gondolod ez lehet a probléma? Ha két fog közé nyúlok, fura érzés, pont mintha lyukas lenne. A kihúzott fog előtt lévő meg kicsit mintha kezdődő szuvas lenne. És ha netán lyukas, és úgy szedik le a fogkövet, nem fog jobban fájni? Arra nem szoktam érzéstelenítést kérni. Köszi, hogy válaszoltál, ment a zöldkéz.😊
2018. jan. 11. 16:16
 6/11 anonim ***** válasza:
persze hogy fájhat tőle a fogad. A piros íny amúgy is a gyulladás jele. Nekem alapból azzal kezdték h fogkővet leszedték mielőtt elkezdték volna a hosszas kezelési tervet. nem fáj, jó móka is ha közben zenét hallgatsz.
2018. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet a fogkő miatt, sőt. Akkor lehet tömés is lesz. Kapóra jön hozzá a röntgen mert ha két fog között van, a felvételen megkereshetik. Tömés (ha kell) mehet fogkőlevétel előtt. Vagy ahogy doki szerint jobb. Gyulladt inynél amúgy sem lesz leányálom. De nem vészes annyira. Nekem már volt úgy, túléltem. Minden jót:)
2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
(1)
2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem is volt már uh-os fogkőleszedésem, és cseppet sem fájt. De az sem zavarna, ha most fájna. Csak tegyék rendbe. Most ha kérek időpontot mindenképp leszedetem. Elviszem neki a röntgent, és majd meglátjuk mi lesz, remélem nem lyukas kèt fog között☺
2018. jan. 11. 18:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért meg kellene vizsgálni szájban is a fogakat. A röntgenen így hirtelen nem látok semmit ami több fog fájdalmát indokolná.
2018. jan. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!