Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés
Bnece Márk nevű felhasználó kérdése:

Kihúzták a felső egyik "előzápfogamat" és kb olyan 1,5 -2 nappal utána piszkálni keztdem a nyelvemmel a sebet, most furcsa nagyon sima az értintése és el is tér nagyon az ínyem többi részétől. Tehát valaki elmagyarázná?

Mivel még fáj mert be is volt gyulladva ezért félek hogy esetleg leszedtem azt a vérdugot vagy mit, lehet félre értelmezem az egészet. Nagyon nagyon gyengén néha meg is szívtam a seb helyét életem első ilyenje tehát félek és fogalmam sincs hogy rosszat csináltam volna . Olvastam hogy nem szabad szívogatni de nem tudom mi az ami okés .

jan. 13. 01:38  Privát üzenet  

A válaszok

Ha kipiszkáltad volna a vérdugót, akkor ömlene belőle a vér. Mivel 2 nap eltelt ezért nagyobb bajt már nem tudsz csinálni, hacsak nem állsz neki dörzsölni.

A foghúzás után nyilvánvalóan seb keletkezik. Emiatt az íny is kissé begyullad. Az egészséges íny enyhén érdes és világos rózsaszínű, a gyulladt pedig sima felületű, duzzadt és vörös színű. A gyulladás maga nem egy betegség, hanem a szervezet védekező reakciója fertőzésre vagy külső behatásra (sérülésre, irritációra). Tulajdonképpen a gyógyulás folyamatának a része és fájdalommal csak akkor jár ha a duzzadás miatt nyomja a környező idegeket.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 13. 12:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát akkor minden okés és nem kell félnem , na már most lenne még 1 kérdés amire egy válasz jó lenne . Én ugyebár rendszeresen járok edzeni és mondták hogy most egy darabig ne menjek . Akkor mikor lenne érdemes menni ? Vagy mi az a pont amikor tudom hogy most már okés és mehetek nyugodtan .

# 2/3Időpont jan. 13. 19:05 Privát üzenet
Könnyebb edzést csinálhatsz már öt nap után is, de a megerőltetőbbet inkább halaszd el egy hétre.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 13. 20:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi lehet ez a furulyaszerű hang éjjel-nappal Budapeseten, Kőbányán?
Miért látjuk a Holdat nappal a Föld árnyékával, ha a Nap is még látható? (bővebben, talán érthetőbben lent)
Nem hittem a szellemekbe de pár nappal ezelőtt megváltozott a véleményem veletek történt már olyan furcsa dolog amire nincs más magyarázat?
A szex végett novekedhet a Ph a szervezetben? Eggyutlét után 1-2 nappal furcsa, savas szagu a folyásom mitol lehet?
Miért nem az igazi nevüket használják az Éjjel Nappal Budapest szereplői a Fókuszba vagy bárhol ahol a sorozaton kívűl vannak?
Abortusz után pár nappal furcsa folyás, baj?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!