Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a felső egyik "előzáp...

Bnece Márk kérdése:

Kihúzták a felső egyik "előzápfogamat" és kb olyan 1,5 -2 nappal utána piszkálni keztdem a nyelvemmel a sebet, most furcsa nagyon sima az értintése és el is tér nagyon az ínyem többi részétől. Tehát valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Mivel még fáj mert be is volt gyulladva ezért félek hogy esetleg leszedtem azt a vérdugot vagy mit, lehet félre értelmezem az egészet. Nagyon nagyon gyengén néha meg is szívtam a seb helyét életem első ilyenje tehát félek és fogalmam sincs hogy rosszat csináltam volna . Olvastam hogy nem szabad szívogatni de nem tudom mi az ami okés .
2018. jan. 13. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kipiszkáltad volna a vérdugót, akkor ömlene belőle a vér. Mivel 2 nap eltelt ezért nagyobb bajt már nem tudsz csinálni, hacsak nem állsz neki dörzsölni.

A foghúzás után nyilvánvalóan seb keletkezik. Emiatt az íny is kissé begyullad. Az egészséges íny enyhén érdes és világos rózsaszínű, a gyulladt pedig sima felületű, duzzadt és vörös színű. A gyulladás maga nem egy betegség, hanem a szervezet védekező reakciója fertőzésre vagy külső behatásra (sérülésre, irritációra). Tulajdonképpen a gyógyulás folyamatának a része és fájdalommal csak akkor jár ha a duzzadás miatt nyomja a környező idegeket.

2018. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor minden okés és nem kell félnem , na már most lenne még 1 kérdés amire egy válasz jó lenne . Én ugyebár rendszeresen járok edzeni és mondták hogy most egy darabig ne menjek . Akkor mikor lenne érdemes menni ? Vagy mi az a pont amikor tudom hogy most már okés és mehetek nyugodtan .
2018. jan. 13. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyebb edzést csinálhatsz már öt nap után is, de a megerőltetőbbet inkább halaszd el egy hétre.
2018. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!