Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogszabályzóval élni?

Milyen fogszabályzóval élni?

Figyelt kérdés

Én tinikoromban megúsztam (kolis szobatársam fogszabályzós volt, láttam, hogy macera), erre most 22 évesen arra keltem egyik reggel, hogy egy kb. 1x2 milliméteres darab letört a fogamból. Rajtam kívül más észre se veszi, de én úgy bepánikoltam ettől, hogy elrohantam az ideiglenes lakcímem szerinti fogorvoshoz (eddig mindig a szüleim fogorvosához jártam, ezek szerint hanyag volt), aki közölte velem, hogy mélyharapásom van, meg egyéb dolgok is, és muszáj lesz felrakatnom egy fogszabályzót, mert különben bajok lesznek. (Teljesen ki volt akadva a fószer, hogy ezt eddig hogy nem vették észre nálam... de szuvas fogam legalább még mindig nincs! :D )

Éppen hogy pályakezdő vagyok, szóval nem keresek annyira jól, hogy mindenféle szép "alig látszik" típusokat tetethessek fel, csak a sima fogszabályzás is eléggé borsos összeg, lehet, hogy még így is kérnem kell rá a szüleimtől.

Szóval barátkozok a gondolattal, hogy másfél-két évig (ennyit mondtak alsó hangon) együtt fogok élni ezzel, és azt gondoltam, hogy 22 éves korára az ember már nem fog gyerekesen gondolkodni, de én bizony most nagyon félek attól, hogy ki fognak röhögni a kollégáim, mit fognak szólni hozzám az emberek, meg hogy hogyan fogja befolyásolni az életminőségem (aikidozok, például nem tudom, hogy ezt folytathatom-e, mert fogvédőt kell viselnünk harc közben, de még az is eszembe jutott, hogy így akkor a párom orális kényeztetése kizárva? (lány vagyok))

Szóval légyszi ne nézzetek bolondnak (vagy de, csak ne bántsatok :D ), és akinek van, meg tudná írni a tapasztalatait, hogy mi vár majd rám? Köszönöm :)


2018. jan. 14. 18:14
 1/6 anonim válasza:
100%
Én most lettem fogszabis, bár nálad egy picit fiatalabb vagyok. Nem érzem gáznak, mert ált. 17-nek néznek (alacsony termet+babaarc és ezek mellé még a fogszabi is... szerintem vicces azért,de nem azért, mert gáz xD). Nem fognak kiröhögni. Hallottam olyat az ismeretségi körömben, hogy egy 40+-os nő akar majd felrakatni fogszabit..sosem késő. :D
2018. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én is eleve tininek nézek ki (kis termet, szeplős bőr, mindig elkérik a személyim, ha alkoholt vásárolok). Munkatársaimmal úgy vagyok, hogy igazából én se röhögnék ki senkit, sőt, van olyan, akinek jól áll, aranyos benne, de én valamiért félek ettől :/
2018. jan. 14. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3 éve vagyok fogszabályzós, most töltöttem a 20at:D lassan leveszik

Senki nem fog kinevetni, vagy furcsán nézni rád, arra fognak gondolni, hogy ez igen. Képes tenni azért, hogy jobb legyen, hogy szebb legyen a fogsora felnőtt fejjel. Most iratkoztam be egy suliba, bementem és a nő, aki intézte a dolgokat olyan 40 körül lehetett és fogszabis volt. Egymásra mosolyoogtunk, rögtön szimpik lettünk egymásnak. Jókat nevetgéltünk míg elkérte az adataimat, mondta hogy nagyon szereti és büszke rá, büszkén hordja és mosolyog vele. És annyira szép volt, megszépítette szinte az arcát. Sokan nem gondolják, de valamilyen szinten önbizalmat ad. Mersz mosolyogni, amit azelőtt soha. Sőt, én teli szájjal szoktam nevetni,és nem takarom el az arcom, és volt már pasi akitől hallottam hogy annyira gyönyörű vagyok, mikor nevetek.

Én imádom, te is fogod, mert felnőtt fejjel más, így kell felfogni. Senki nem fog rossz szemmel nézni rád a felnőtt világban azért, mert teszel magadért:))

Az orális kényeztetésről annyit,hogy mivel a hagyományos fogszabályzót fogod használni, amit a fog külső felére ragasztanak, semmiben nem fog gátolni mivel ugye akkor a fogunkat nem használjuk (remélhetőleg XD) tehát semmi gond nem lesz vele. Semmiben sem gátol a fogszabályzó, az első hétben meg kell vele tanulni enni és ennyi. Én egy hónap után popcornt zabáltam a moziban, rágózok, eszem a snickerst, tépem a rántott húst, beleharapok az álmába (persze ezek mind tilosak, el is lesz mondva xd)

Összességében imádom, és annyira az életem részévé vált, hogy félek mi lesz ha leszedik:D megtanít a helyes száj higiéniára, hogy igenis mindig mosni kell a fogat, szigorúan reggel, este de nah napközben is, nincs olyan hogy "basszus, befekudtem az ágyba és elfelejtettem megmosni, aaahj mostmár nem kelek fel majd reggel jobban megmosom" :)))

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! :D

2018. jan. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vészes igaz jovak fiatalabb vagyok bállad (17/F) két hónapja van alsó-felső soron fogszabályzóm sima szürke fém , csak neken a fogivem se olyan amilyennek kellene lennie így a nyelvem alatt meg a szájpadlásomnál van 1-1 állithato fogívtágito ami szét feszíti a fogívem , hogy normálisabb legyen mint volt . 1 hónapja van az egész fent , de 1-1.5 hét után egész jol meg szoktam és el vagyok kicsit még fura , de ez is el tünik idővel . Amikor álitott rajta a doki akkor utánna 2 napig eléggé fájt az egész fogsorom , de utánna el mult és ismét semmi gond . Pár osztálytársam csodálkozott is hogy ennyire el vagyok úgy , hogy a fogszabályzó mellet a fogív tagito is van azaz van bőven fém a számban .

Első 1 hétig enni alig tudtam meg beszélni kb egyátallán nem ment , de a doki is mondta , hogy ez ilyen és gyorsan el mulik .

Nekem mondták hogy számoljak 3-4 évvel mire rendbe hozza a fogaimat amin eleinte eléggé ki akadtam , hogy így hogy lehet egyátalán élni , de most ugy vagyok vele , hogy nem zavar meg kezdek ugymond meg barátkozni vele ugyhogy szerintem nem lesz akkora nagy baj ez a 3-4 év .

És nemsokára nagy esélyel hugomnak is kell fogszabályzó bár neki nagyon kicsit latszik , hogy kicsit ferdébbek a fogai , nekem nagyon durván látszott meg látszik is még . Neki szerencséje van amiatt mert tőlleg első kézből meg tudja , hogy mit csinál a doki meg hogyan rakja fel meg ilyenek .

Neki suliban észre vette az iskola fogász , nekem meg nem hogy álltalánosban , de még amikor kezdtem a középsulit akkor se vette észre az itteni iskolafogász , eleinte engem nem zavart , csak 9. évvége felé kezdett zavarni , hogy ilyenek a fogaim és így lett eleinte éjszakai ki vehető fogszabályzóm utánna meg 1 hónapja a rögzitett meg a fogívtágitó is .

Ugyhogy ne idegeskedj eleintr rosz lesz meg fura , de pár nap max 1 hét és semmi baj nem lesz . :)

2018. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából a higiénia eddig is megvolt, rászoktattak szerencsére a szüleim, még ha részegen is megyek haza, és mondjuk nem fürdök le csak reggel, akkor is minimum, hogy a kontaktlencsém kiveszem, az arcom és a fogam megmosom. Nagyon családias a hangulat a munkahelyen, a legtöbb kollégával haveri viszonyban vagyunk, ami egy tök pozitív dolog, de így attól tartok, hogy a felrakás után egy napig biztos reflektorfényben leszek, amit annyira nem szeretnék :D Arra készülök, hogy olyan lesz, mint mikor gimiben szemüveges lettem, hogy egy napig mindenki erről kérdezgetett, meg fel akarták próbálni, stb. Ez nagyon ijesztőnek tűnt mikor kiírtam a kérdést, mostanra úgy érzem, hogy fel vagyok erre készülve.

Fogorvos mondta, hogy lehetőleg egy pénteket válasszunk, vagy olyan időpontot, amikor utána lesz időm gyakorolni benne a beszédet, mert lehet, hogy az első pár nap selypíteni fogok kicsit, nekem meg a munkám miatt naponta kell emberekkel beszélgetnem. Az első időpontot így is elvetette a doki, mert péntek lett volna, úgy, hogy utána hétvégi csapatépítőre megyek, amit én úgy gondoltam, teljesen jó, majd viszek magammal pépes kaját és elleszek, de a doki azt mondta, jobb lenne, ha utána otthon lennék nyugiban, nem innék alkoholt, meg nem vetném bele magam nagy társasági dolgokba, amíg meg nem szoktam magam. Szóval lehet hogy igazából ő ültette el bennem a parát :D

Rákérdeztem az aikidora is, azt mondta, kapok majd szilikonos cuccot, hogy a fém ne szedje szét a számat belülről, de egy sima gyakorló ütéstől még nem esnek le a tappancsok.

Igazából eszméletlenül féltem tőle, mikor megtudtam, de most már inkább várom :D Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :)

2018. jan. 19. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért akar neked adni rendes fogszabályzót mélyharapásra. Nekem három évig volt fogszabályzóm, de a mélyharapásomat utána kezdte el a fogorvos helyre hozni, miután az állandót levette. Ma éjszakai van, ami előrehozza az állkapcsomat (esztétikai változást is eredményez). Én úgy érzem, hacsak nincs kusza fogad, nem kell neked állandó. De persze nem vagyok fogorvos, csak tapasztalat. Azt ajánlom, menj el más fogorvoshoz is, hogy mit mondana rá.
2018. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!