Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől hullik a fogtömés?...

Mitől hullik a fogtömés? Mitől fájt néha a fogam?

Figyelt kérdés

Még 12 évesen mondták hogy menjek majd vissza tömessembe a fogaimat.Én 14 évesen eljutottam odáig :D.Előtte semmi gond nem volt,fogtömés után se egy 2 hónapig.Utána ilyen fehér darabkák szoktak néha a nyelvemen meg a számba lenni (tömés előtt ilyen nem volt).És akkor azt tippelem hogy az maga a tömés.

A másik.

Az van hogy bal alul az egyik (tömött) hátsó rágó fogam nagyon ritkán fájt étel vagy üdítő hatására,mitől?

(esküszöm nem kérdezek többet :D) olyankor mi a teendő ha hiányos a tömés,mit tesz/csinál vele a doki,fáj?

Köszönöm előre a válaszokat :D



#fogak #hulló fogtömés #ingyenes fogtömés
2018. jan. 14. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A másodikra: lehet, hogy alászuvasodott, vagy nagyon nyitottak a dentin csatornák a fogaidban. Az első: hanyag fogorvosnál, vagy kezdőnél voltál. Nem szabad a töméseknek kiesni semmilyen körülmények között. Maximum, hogy ha már nagyon szét van fúrva a fog és a szükséges tömésmennyiség a megmaradt fogcsökevénynek a 70-80%-a. De ahhoz is az kell, hogy elhaljon a fogad(gyökérkezelés után), vagy zacskó negrókat rágsz szét szopogatás nélkül.
2018. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendes tömést vagy cementet rakott bele a fogorvos?A cement morzsolódik idővel,ha azt rakott akkor mondtavis hogy menj vissza, ha nem mondta akkor végleges tömés.Korrigalja vagy új tömést fog csinálni.A másik fogad meg valószínűleg romlani kezdett tömés alatt vagy máshol szuvasodik.A fogorvos meg tudná mondani.Menj el minél előbb, hogy fokozodjon a gond tovább.
2018. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fogaim nincsenek szétfurva.Egyszer furt csak egy párat.

Elvileg végleges tömést rakott.

De akkor az mitől van hogy nem fáj már (az utolsò fájás,cirka 2 hònapja volt,pedig általában havi 2x volt).

Nem egy nagy ász a fogorvosom,és nem is valami rendes.

Magándokihoz pedig csak nyáron tudok menni,mert akkor fogok tudni pènzt keresni (és nyáron kerül sor a fogszabályzòròl valò konzultálásra :D).

Azt mondta fèlévente menjek,elviekben menjek,vagyis azt mondja január vége fele ott legyek.

Nagyon félős ember vagyok.Mèg amikor furta a fogam nem is kaptam érzéstelenìtőt.

Azt mondta tegyem fel a bal kezem ha fáj,akkor lefùjja valamivel.

És az a helyzet (szüleim is eggyet értettek velem) hogy ilyen dokihoz nem szìvesen megyek.Egyszer voltam magánorvosnál,azt pedig élveztem mert az nyugis volt.Szòlt halkan a rádiò,a fogorvos pedig mesélte az anyòs vicceket.

De ez a körzetis,ez valami akkor egy...

2018. jan. 14. 19:13
 4/6 A kérdező kommentje:
+A cukros dolgokat ritkán fogyasztok a kakaòn kìvűl (nem rakok bele cukrot) meg napi 1-1,5 dl Mirinda.
2018. jan. 14. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem szabadna, hogy "pregjen" tömés... :(


Vszeg leszarom-mód kezelt, mint sztk-ban szokás sok helyütt.


Nekem 14 év után kezdett kopni a tömés, de ki is cserélgetjük őket lassan.

2018. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvileg január végén kellene vissza mennem de nem hiszem hogy fogok.Inkább megvárom a nyarat vagy a tavasz közepét,és elmegyek magánorvoshoz mert kb.semelyik dokitól nem félek csak a fogorvostól :(
2018. jan. 15. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!