Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok erről? (Fogprobl...

Mit gondoltok erről? (Fogprobléma. )

Figyelt kérdés

Nos. A családomban rosszak a genetikáink.

A bátyám már 18 évesen egy foga sem maradt.

A nővéremnek már általánosban a fél fogazata tömve volt, mostanra talán majdnem az összes.

Apám, anyám szintugy.

Nekem vannak a legjobb fogaim a családban.

Csak 3 tömött fogam van és egy kihuzva.

Sajna most nemrég ki kellett huzatnom még egyet.

Majdnem az összes fogam elkezdett szuvasodni és gondolom a tömések alatt is.

Nem eszek édességeket, nem fogyasztok alkoholt ,s nem dohányzok, mint a testvéreim.

Eléggé elgonndolkoztam azon h már eléggé szuvasodnak a fogaim, hiába fluridozom, kezelem, ápolom, stb.

Szóval 26 éves vagyok.

Drága az h implantátuzom és nem is szeretném össze-vissza csináltatni.

Betömetem a fogaim,de...Nagyon azon gondolkozom hogy...

Meglehet h 2-3 év múlva kihuzatom az összes fogam s kivehető protkóm lesz.

Szerintetek?

Mi a véleményetek erről?



2018. jan. 14. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kéne..Nagyon kényelmetlen, és macerás egy kivehető protkó, addig örülj amíg nem szorulsz rá.

Amíg lehetséges meg kell tartani az eredeti fogakat, akkor is ha macerás. Hidd el, nincs annál jobb alternatíva.

2018. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Érdemes megtartani annyi foganyagot, amennyi csak van, nem is fogsz találni olyan orvost, aki ép fogat kihúzna.

2 fog van kihúzva, 3 tömve, az szinte semmiség, életed végéig megmaradhat a saját fogad, ez azt jelenti.

2018. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, bár ezzel a gondolattal már én is eljátszadoztam, mivel ebben az országban irtó pocsék a fogászat még ha fizetsz érte akkor is. A műfogsor meg nem fáj, nem szuvasodik stb. Bár hogy mik a hátrányai nem tudom, még sosem nem volt olyanom.
2018. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3: És hol jó a fogászat?

Én is szarnak tapasztalom, de nem tudom összeegyeztetni ezt az infót azzal, hogy hozzánk járnak a nyugati országokból is fogkezelésre...

2018. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt én se igazán tudom, de ezek valószínűleg nem fogat tömetni jönnek, hanem implantátum miatt pl. És hallottam is már hogy volt olyan amelyiknek el lett rontva. A saját bőrömön meg azt tapasztalom, hogy néhány helyen fogelvesztésért fizet az ember, nem fogrendbetételért. Meg ha mondom neki hogy probléma van a gyökérkezeléssel egyszer ezt hazudja másszor amazt.
2018. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Érdemes odafigyelni a kalcium szintre is. Vérvétellel ezt alaposan ki lehet vizsgálni, mert a genetikán túl más is akadályozhatja a beépülésüket a csontokba.


A kivehetőt nem javaslom, borzasztó kellemetlen.


A foggyökereid megvannak? Miért húzták ki amúgy a többit?


Elsőként a koronát, vagy csap+koronát javaslom (sajnos kell hozzá gyökér)

Híd már egy fokkal drágább, de ha nincs meg egy-két gyökér ez a legolcsóbb.


Amúgy szuper fogorvosaink vannak, a szaktudásukkal nincs is gond. De a tőke és a felszereltség sajnos siralmas. Volt, hogy egy ismerősöm azért nem szedte le a fogkövem, mert mondta, hogy azzal a géppel a kutyájáéról se szedné le, annyira rossz.


A magánfogorvosok előnye, hogy saját maguk szerzik be az anyagot és az eszközöket, ráadásul nem az alsó polcról. Hátrányuk az áruk.


Nyugatról azért jönnek át, mert a magánrendelések árai nekik nem számítanak soknak.

2018. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kivehető protkót ne akarj, nagyon macerás vele az élet, anyukámnak olyan volt. Először is, nyers zöldséget nemigen lehet vele elrágni, gyümölcsöt is csak pici falatkákra vágva.De egyébként sem lehet tökéletesen megrágni vele semmit, ami meg rontja az emésztést. Nagyobb nevetésnél könnyen leeshet, mondjuk anyukám ragasztót nem használt hozzá. Feltörte neki néha az ínyét is. Tisztítani sem egyszerűbb, mint az igazi fogat, ugyanúgy fogkefével meg kell mosni, csak ki lehet venni a szájból, meg kb. hetente be kell áztatni olyan folyadékba, ami leszedi róla a fogkövet.

A fogakat amíg lehet, meg kell tartani, nekem 5 fogam kivételével az összes tömött, de ha tovább romlanak, még mindig lehet gyökérkezeltetni őket.

2018. jan. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es nem azért jönnek hozzánk, mert húdejó, hanem mert Svájcban pl. egy foghúzás 500 frank - 150 ezer forint kb.


Mégha elutazik Magyarországra és ott csináltatja meg az egész kb... 40 a benzin, a rtg 40 körül, maga egy húzás pedig 50.60 frank.

Még túlbecsülve is SOKKAL olcsóbb neki átautózni. :)

2018. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, a gyökérkezels meg 1000+, és a Krankenkasse NEM biztosítja fogorvosra - csak néhányban van ilyen opció.
2018. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát ügye fogszabályozó is kellene de az marha drága. Implantátum is drága.

Azon gondolkodom h implantátumokkal rögzített protkóm lesz MAJD. erről vannak tapasztalatok?

ha már írta valaki h a protkoval zöldséget nem lehet rágni.

az implantátumokkal rögzített protkóról tapasztalatok?

2018. jan. 15. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!