Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor nem indokolt a gyökérkez...

Mikor nem indokolt a gyökérkezelést együltőben elvégezni és ideiglenes tömést tenni a fogba?

Figyelt kérdés

2018. jan. 16. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha váladékozik, tehát gennyes a fog.
2018. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, én olyankor is kaptam amikor egész biztos nem volt gennyes, tehát csak több pénzt akart benyalni.
2018. jan. 16. 22:19
 3/18 anonim ***** válasza:

Csak akkor szabad azonnal lezárni, ha egyáltalán nem gyulladt a gyökér és környéke. Például ha nem fáj a fog, de fúrás közben közel kerül a luk a pulpához, és emiatt gyökérkezelik.

Nekem legalább 12 gyökérkezelésem volt, és csak egyszer zárták le azonnal, meg is fájdult veszettül még aznap este.

Másnap reggel én voltam az első vendég.

Én általában SZTK-ban csináltattam ingyen. Párszor voltam maszeknál, de ott a trepanálásért kellett fizetni meg a végén a tömésekért; az átöblítésért, gyógyszeres vattáért nem.

2018. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Az volt a kérdés hogy mikor NEM indokolt azonnal ideiglenes tömést tenni a csatornába. Erre írtam hogy akkor, ha gennyes.

Szimplán gyulladt csatornát viszont le kell zárni, különben a bekerülő ételmaradékoktól és folyadéktól még jobban begyullad a gyökércsúcs. Az ideiglenes gyökértömő anyag épp ezért gyulladáscsökkentőt is tartalmaz. Csak gennyezés esetén kell mindenképp szabadon hagyni, hogy had tudjon ürülni.

2018. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem egész biztos nem volt se gennyes, de gyulladt. Csak szuvas volt a fog. Na jó, hidegre érzékeny volt. És kaptam hetekre bele ideiglenes kálciumos tömést. Gondolom nem volt az feltétlen fontos.
2018. jan. 17. 00:11
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyes: van egy gyanúm te értetted félre a kérdést. Úgy értettem mikor nem indokolt együltőben megcsinálni az egészet gyökértöméssel. Én a gyökértömést a második alkalommal kaptam meg hetekkel később. Szóval ha gyulladt vagy gennyes a gyökércsúcs akkor nem lehet azonnal gyökértömni.
2018. jan. 17. 00:28
 7/18 A kérdező kommentje:
Igazából most vettem észre, hogy tényleg lehet kétféleképpen is érteni a kérdést.
2018. jan. 17. 01:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, valószínü biztosra akart menni a doki. Elöször gyógyszerestömés, és ha panaszmentes akkor végleges. Inkább örülj neki, ez a biztosabb út. Ha hidegre érzékenyen reagált az már fogbélgyulladás volt (bejuthatott kórokozó). Ekkor ez teljesen indokolt.
2018. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Biztosra akart menni, meg a plusz pénzt se bánta érte. A fogam meg nem volt begyulladva, nem fájt. Ilyenkor nem indokolt a gyökérkezelés.
2018. jan. 17. 14:33
 10/18 A kérdező kommentje:
De persze azért is többet fizetek mint a sima tömésért. Az meg már az én bajom ha a pocsék munkája miatt nem marad meg a fogam. Egyenlőre még vigyorognak, mert vannak még balekok akik járnak hozzájuk.
2018. jan. 17. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!