Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szájsebész mit csinál, mik...

A szájsebész mit csinál, mik a feladatai?

Figyelt kérdés
üdv a szájsebész mikhez ért, mi a feladata? (azon kívül, hogy betokosodott fogat meg ilyeneket kiműt, olvastam, hogy kb le egyszerűsítve az agyig bezárólag az arcon is sok mindent meg kell tudnia operálni, ill azt is olvastam, hogy még a nyak bizonyos részén is ő műt.) valaki elmondaná?
2018. jan. 17. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan elváltozás van akkor az idegsebésszel együtt agyi műtéteken is részt vesz, szóval elég tág a feladatköre, nehéz lenne ide mindent leírni.
2018. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor jó irányba "tapogatóztam"?
2018. jan. 17. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Szájsebészből 2 fajta van. A dentoalveolásris szájsebész tulajdonképpen a fogorvosi szakma része, a fogorvos sebészi feladatai tartoznak ide (egyszerűbb foghúzás, lágyrész műtétek, ínyműtétek...). A másik a maxillo-faciális (állcsont és arc) szájsebész. A félreértések elkerülése végett az utóbbi nem fogorvos, a fogak kezeléséhez ő nem ért, viszont minden máshoz igen. Az arc, koponya, szájüreg és részben a nyak csontjainak és lágyszöveteinek (izmok, inak, ízületek, nyelv és ajkak...) területe hozzá tartozik. Rengeteg határterülete van, tulajdonképpen a tüdőgyógyászaton, az urológián és a nőgyógyászaton kívül minden orvosi szakma szorosan kapcsolódik hozzá. Bár leggyakrabban az állcsontokon dolgoznak (fekvő bölcsességfog, fog eredetű ciszták, állcsont korrekció, baleseti sebészet...) vagy szájüregi rákos (vagy rákmegelőző) elváltozásokat kezelnek.
2018. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!