Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy gyökérkezelt fogat...

Ha egy gyökérkezelt fogat túltömnek, majd később kihúznak, és a tömőanyag ottmarad, annak van valami kockázata? Úgy értem amikor majd benő a csont nem okoz majd gondot?

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 05:52
 1/9 anonim ***** válasza:
De. Nekem kiműtötték, az arcüregemet kellett felvágni.
2018. jan. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyire volt túltömve? Írnál erről egy kicsit bővebben? Mik voltak a panaszaid és mikor jöttek?
2018. jan. 19. 06:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy normális fogorvos ilyenkor, kötelezően kikaparja a sebhelyet foghúzás után. /máskor is/.
2018. jan. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha esetleg mégis bennmarad valamennyi tömőanyag az mit okoz?
2018. jan. 19. 06:44
 5/9 anonim ***** válasza:
fogmeder gyulladást okozhat.
2018. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csináltass egy RTG felvételt. Azon majd láthatóvá válik a bent maradt tömőanyag. Ennek ismeretében fog a fogorvos cselekedni.
2018. jan. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok:

Gyökérkezelés alatt vette észre a doki, hogy túl lett tömve, mert tömte, tömte és nem jutott előbbre. Végigfúrta a fogam, azt nem kellett volna. Úgyhogy megröntgenezett, és kb 2 cm tömőanyag volt az arcüregemben. Mivel állítása szerint az szinte azonnal gyulladást okozott volna, ezért elküldött a szájsebészhez, aki a szám belseje felől kiszedte a tömőanyagot. Panaszaim tehát nem lettek, mert nem vártuk ki.

A dokitól még egy bocsánatkérést se kaptam, és persze ki kellett fizetni. Azóta már olyanhoz járok, aki színvonalasan dolgozik.

2018. jan. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az durva. Az én esetem ennyire nem extrém, csak kisebb mértékben van túltömve. Nagyobb gondot nem okoz, csak amikor majd húzzák félek bent fog maradni.
2018. jan. 19. 07:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Hármas: ha csak kicsit ment túl ami nagyobb gondot nem okoz, de az húzás után ott marad, akkor az is fogmeder gyulladást okoz? Vagy az mit okoz?
2018. jan. 20. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!