Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Compeed herpesztapaszról...

Compeed herpesztapaszról vélemények?

Figyelt kérdés
A múlthéten kijött egy herpeszem, az nagy nehezen elmúlt (már csak sebes) krémek segítségével. Sajnos vasárnapra kijött 3 újabb hólyagocska, egyszerűen már nem tudok mit kezdeni velük. Fáj, viszket, bedurran a szám.

2018. jan. 22. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Zovirax krém és tapasz vált be. Sajnos néha nekem is több jön ki egymás után egy időszakban, de már fél éve (lekopogom) nem jött ki semmi. Turbózd fel az immunrendszered, sok víz, gyümölcs, friss levegő.
2018. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem. Amíg csak kentem herpeszkenőccsel, 2-3 hétig is látni lehetett a herpeszt, most ezzel leragasztom, igaz nekem a szám felett szokott kijönni, szóval ha napközben felteszem látszik, de csak közelről, viszont nekem annyit megér hogy nem éri kosz, nem nyúlkálok hozzá stb. A lényeg az, hogy nekem nagyon bevált, általában 1 hét alatt eltünteti a herpeszt, úgy hogy semmi mást nem használok rá.
2018. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó a tapasz, de hamarabb elmúlik a csak sima szjfenyt használsz. Azaz labello...

Mindkettőt próbáltam nekem nagyon ritkán van 😀🙀

Az ajakherpesz egy gyakori vírusos megbetegedés, amit a Herpes simplex vírus 1-es típusa okoz. Az ajkakon kis, kifakadó hólyagok keletkeznek. Ezek gyakran érzékenyek, fájdalmasak és viszketnek.

ogyan terjed a herpesz?

A vírus cseppfertőzéssel terjed, a testi kontaktus (tüsszentés, csók, herpesszel fertőzöttek utáni pohárhasználat) bőven elég a kórság adás-vételéhez, azonban a csekély testi érintkezést jelentő tárgyaktól, mint például a közös, de száraz törölköző, vagy az elmosott és öblített, de már száraz pohártól nem kell tartanunk, mivel a herpeszvírusok a levegőben rendkívül életképtelenek. Persze más a helyzet a nedves törölközővel és azzal az ásványvizes palackkal, amely pohár híján szájról szájra vándorol, és amely esetleg közvetlenül érintkezett a herpesszel fertőzött szájával...

Normál esetben az ajakherpesz hegek hátrahagyása nélkül, rövid időn belül gyógyul. Azonban időről-dőre kiújulhat.

2018. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon regota kuzdok a herpesszel, kiprobaltam mar a propolisz, teafaolaj, citromfu cseppel valo borogatást, ezustkolloidot, telviran kremet, aciklovir AL kremet, herpesil kremet, cink szarito pasztat, de ezek hol tudtak segiteni a helyzeten ha idoben kaptam el a herpeszt ha nem, hol nem segitettek.. Szedem q Lizin C kapszulat es megis kijott ma 3 herpeszem , de kisebbkent mint eddig. Az egyiket elmulasztotta, hogy leecseteltem teafa meg citromfu olajjal es utana bekentem aciklovir AL kremmet, a masikat nem.. Kinomban vettem herpesztapaszt es felraktam arra ami nehezen akart mulni. Hat sokkal tobbet segitett mint a kremek, teljesen leapasztotta, nem fertoztem el, nem nyultam hozza, pirossagot is levitte, es nem viszket es nem feszul.. Sajnaltam ra kiadni a 4ezret de megerte.
2022. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!