Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A porcelán héjat, ami a...

Mari321 kérdése:

A porcelán héjat, ami a fogamon van 1 éve, még mindig nem tudtam megszokni, kellemetlen és megkeseríti a mindennapjaimat, ez normális?

Figyelt kérdés
1 éve rászántam magam arra, hogy kerámia héjat csináltassak a fogamra, mivel gyökérkezelés miatt eléggé elszíneződött és még rá is hajlott a másik fogamra, ezért ez az eljárás tűnt jó ötletnek, mivel ezzel egyszerre két problémát is megszüntethettem. Hogy őszinte legyek, talán nem néztem rendesen utána a dolgoknak, mielőtt belevágtam, és fogdoki egyáltalán nem is tájékoztatott. Csak egyszerűen már annyira régóta vágytam arra, hogy szép mosolyom lehessen, hogy belevágtam. Megcsinálták. Utána tudtam meg, hogy ez elvileg egy nem is tartós dolog és bármikor lejöhet. Az orvos erről nem tájékoztatott. 3 hónap után (mikor már pont kezdtem megszokni az új fogamat) meg is történt a baj.. én nagyon vigyáztam rá, mégis lejött... nagyon rosszul éreztem magam a helye borzasztó látvány volt.. egy megcsonkított fekete-sárga fog.. elmentem, mosolyogva visszarakták, mintha ez teljesen normális lenne... Azóta fönn van.. vagyis kb. 8 hónapja. és nem tudom megszokni.. sokszor gondoltam arra, hogy pszichés, de nem! Nem tudom egyszerűen megszokni és magaménak érezni, általában feszül, ha puszit adok páromnak érzem, hogy nem jó.. nyomásra nagyon kellemetlen... nem harapok szendvicsbe már 1 éve.. mindig attól rettegek mikor jön le újból.. talán az esküvőm napján?! Vagy még rosszabb?? Nagyon nagyon és nagyon megbántam.. megkeserítette az életem, most mikor fiatalon gyönyörűnek és önbizalommal telinek kéne éreznem magam, befeszülök és soha nem érzem magam sehol igazán jól.. Így ezúton üzenem mindenkinek aki ilyenfajta porcelán héjat szeretne, bármilyen okból, NE TEGYE! Soha többé nem lesz olyan érzés, mintha a saját fogad lenne... Azért még nem halt meg bennem a remény.. Szerintetek félig lecsiszolt gyökér kezelt fogra, lehetne tenni koronát? Vagy esetleg itt Magyarországon végeznek fogátültetést? Nekem ez a két reményem maradt egy boldogabb élethez.. Tudom drámaian hangzik és tudom , vannak fontosabb dolgok is az életben.. Én csak bánom, hogy nem becsültem a saját fogamat, amíg volt. Ha lenne bármilyen fogátültetési kísérlet, én annak is alávetném magam. Kérlek bennetek szakértők és tapasztaltak a témában, segítenétek nekem?

2018. jan. 23. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Fogátültetésről nem hallottam, de ha kihúzatod a csonkot, és korona helyett teljesen pótoltatod a fogad implantátummal, azt szerintem meg tudnád szokni, még nem hallottam, hogy bárkinek ilyen gondja lett volna vele. Ráadásul csavarral teszik be, így nem kéne félned attól, hogy kiesik.

Bár bevallom, én a kerámia koronáról is úgy tudtam, hogy csak orvos tudja leszedni, ha egyszer felkerült... jó tudni, hogy csak úgy leeshet.

Nem olcsó mulatság az implant, de a többi fogászati beavatkozás sem az. Én mindenképpen bevállalnám a teljes fogcserét, annak a fekete-sárga csonk-fognak már úgyis mindegy. Gyökérkezelték, el is színeződött, ráadásul még fáj is... sokkal jobban jársz, ha kihúzatod a francba és tetetsz a helyére implantot, mielőtt még totálisan odarohad a korona alá és elsorvasztja az ínyed.

2018. jan. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"végeznek fogátültetést?"

Nálunk lehet, hogy nincs, de van már, ahol végeznek.

Van normális bölcsességfogad?

Azt lehet átültetni.


Érdeklődj utána, szerintem érdemes.

2018. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni implantátumot betetni, a foghéj csak esztétikai dolog, de egy almától leesik.
2018. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Talán menj el egy normális fogorvoshoz aki normálisan megcsinálja. Erre nem gondoltál még?
2018. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik megnyugtatott egy kicsit.
2018. jan. 23. 13:15
 6/6 anonim válasza:

Szia,

hogy bírja a fogad azóta?

2018. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!