Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyakori mandulagyulladás és...

Gyakori mandulagyulladás és mandulakő ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Gyakran fájnak max. 1-2 napig a manduláim és van, hogy csak az egyik oldalt. Gyerekkoromban is sokat küszködtem mandulagyulladással ezért mára már ilyen kis lyukak, üregek vagy nem is tudom hogy nevezzem őket lettek a manduláimon. Ezekben a kis lyukakban újra és újra mandulakövek képződnek. Elég nehéz kiszedni mindet mert mélyen vannak. Most is kiszedtem őket nagy nehezen de elkezdett vérezni. Már nagyon irritáló. :(

A torokfertőtlenítő spray már fogyóeszköz nálam.


Mit tegyek? Menjek el fül-orr-gégészhez? Esetleg van olyan műtét amellyel nem veszik ki a mandulákat hanem csak eltüntetik a gödröket ill. sima felületet képeznek rajtuk?


Előre is köszönöm a segítséget!

20/L



2018. jan. 23. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el fül orr gégészetre igen. Ott megmondják mi a teendő. Ilyen esetekben kiveszik, mert ha nagyon begyullad akkor lehet súlyosabb következménye. 1-2 napig fáj a műtét helye, szerintem annyit kibírsz. Jobbulást :)
2018. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen a mandulád akkor ki kell vetetni. Nem játék mert rámehet pl a szivedre is. Nekem mielőtt kivették már minden hónapban be volt gyulladva és úgy nézett ki mint egy szivacs. Ha lemész orvoshoz úgyis azt fogja mondani hogy ki kell őket venni.

Nekem a legutolsó gyulladásra rá 1 hónapra ki is vették a fenébe és azóta kevesebbett is voltam beteg mint előtte.

2018. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen,minél előbb nézesd meg a torkod a fül-orr-gégészeten.Lehet,ki kéne venni a manduláid!A torkod milyen?Vörös,gyakran begyullad?Amúgy a mandulakő ártalmatlan,de okozhat rossz leheletet is.Ne piszkáld vérzésig a manduláid!Öblögesd sós vízzel.

Időnként nálam is vannak mandulakövek,nem a mandulámban,nekem az első és hátsó garatív között szokott lenni.Óvatosan kanálnyéllel nyomkodom ki és hetenként átvizsgálom a torkom.Ha érzem valami nincs rendben,aznap megyek a gégészetre.Már minden torokra valót kipróbáltam,a torokfertőtlenítő nálam is fogyóeszköz.Enyém ilyen:

[link]

Mutass te is képet a torkodról,manduláidról.

2018. jan. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2018. jan. 25. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!