Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a gyökérkezelés...

Mennyire fáj a gyökérkezelés akkor, ha egy hólyag van a fogam gyökerén?

Figyelt kérdés

A fogam nem fáj,de gyökérkezelni fogják jövő héten. Előre nagyon félek,mert még ínjekciót se kaptam soha a fogínyembe. Nagyon fáj egy ilyen procedúra? Mennyi ideig tart?

(egy csatornás fogról van szó)

Köszönöm a válaszokat előre is,az értelmes válaszolóknak like-ot adok!


2018. jan. 23. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogok hazudni mert nekem állandóan mindenki azt mondja jaj ne féljek nem faj.

Ha gyulladt a fogad akkor fájni fog igen injekció ellenére is.

Ha nincs gyulladt állapotban de általában előtte adnak antibiotikumot hogy lehúzza a gyulladást , ha nem kaptál érdemes a procedúra előtt ezt megtenni és kérni.

Az injekció nem faj :) pedig nekem nagyon kicsi a fajdalom küszöböm .

Kellemetlen de nem faj ! Kérhetsz előtte zselet amit rá kennek az ínyedre és azt sem erzed .

Maga a kezelés nekem 5szor volt. Mind az ötször fajt sajnos :(

Az a rossz amikor kitepik spirál alakú fűvel az ideget. Utána már nem :)

2018. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sajnálom,hogy neked fájt:( Remélem most már jól vagy.

Honnan tudom,hogy be van gyulladva a fogam? Fájni nem fáj...

2018. jan. 23. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy bele kérdezek, de miért kell kiidegelni, ha nem fáj? A hólyag miatt?!? Miféle hólyag az?
2018. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha faj, lüktet , érzékeny eléggé akkor van begyulladva :)
2018. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Köszi a válaszod,neked is adtam zöld jelet, amúgy azért kell,mert hónapok óta rajta van,csináltak 3d röntgent ami kimutatta azt a kis ciszta szerűséget,és ma hívtak a rendelőből,hogy ez lesz a sorsa.:(


#5 Köszi,én nem érzek semmi ilyet,csak zavar az a dudor (maga a tudat) remélem nem gyulladt:)

2018. jan. 23. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb hogy már túl vagy a gyulladáson és elhalt a fogad. Szuri sem fog kelleni, mert nem fogsz érezni semmit sem. Maximum az alja lehet érzékeny, ahol még van élő ideg.

A hólyag azért került oda, mert a genny utat tört magának (jobb esetben csak egy hólyag az ínyen, de hosszútávon az arcod is feldagadhat tőle). Az esetek 90%-ában ilyenkor már teljesen elhalt az ideg. Hideg próbával (pl. jégkocka, vagy a fogorvosnál hidegspray) ki lehet deríteni: az egészséges fog érzi a hideget, a gyulladtnál belenyilall a fájdalom, az elhalt viszont nem érez semmit.

2018. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm ment a (Y)!

Csináltak hideg próbát,hát nem igen éreztem semmit...

2018. jan. 23. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak valamit nagyon elrontottak akkor ha fájt a gyökérkezelés.

Nekem az egyik front fogamat kellett mert baleset következtében szét tört az arcom és a fogaim is. Na ott gondold el az ínyem milyen állapotban volt és csak az injekció fájt. De az tényleg. Akkor sírtam is pedig 25 éves vagyok. A gyökérkezelésből semmit sem éreztem az ég világon. Mintha hozzám se ért volna a fogorvos. Rá egy hónapra azt a fogat lecsiszolták érzéstelenítés nélkül és szintén semmit nem éreztem.

Ha jól van megcsinálva akkor semmit sem érezhetsz!!

Szóval nem fáj és kb 10 perc.

2018. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok . Nem rontottak el semmit, szimplán iszonyat kicsi a fajdalomkuszobom és akkora talyog volt a fogamnal hogy amiatt fajt és az előtte való 4 napos gyulladás miatt.

Mindenki más :) én akkor 8 injekciót kaptam és sose faj akar ínybe akar szajpadlasba kapom

2018. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a gyökérkezelés csak először fáj amíg az ideget kiszedi a doki.

Utána már nincs ami fájjon!

2018. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!