Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég kaptam fogszabályzót...

Nemrég kaptam fogszabályzót és a drót végeinél elkezdett "irritálódni"?

Figyelt kérdés

Ugye ,4 vége van a két drótnak ebből 3 irritálódik és a 3-ból egy drót vége nincs normálisan levágva csak behajlítva és az a húsomba van. Az irritációt,hogy mulasszam el?

A húsomba fúródott dróttal mit tegyek?



#fog #fogszabályzó #hús+drót
2018. jan. 26. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar, akkor menj vissza a fogorvoshoz és kérd meg, hogy vágja le úgy, hogy ne szúrjon.

Amúgy átmeneti megoldásnak árulnak dm-ben, rossmannban ilyen kis műanyag dobozban viaszt, ami erre való. Letépsz belőle egy kis darabot és rányomod oda, ahol szúr a drót. Azért átmeneti, mert minden evésnél leesik és újat kell felrakni. Én akkor használtam, amikor úgyis pár nap múlva kellett volna menni fogorvoshoz és emiatt nem akartam még egy időpontot kérni.

Egyébként az is lehet, hogy csak egy kicsit meg kell szoknia a szájnyálkahártyádnak a fogszabályzót. Ahol szúr, ott egy kicsit meg fog vastagodni a nyálkahártya, így alkalmazkodik a fém dörzsöléséhez. Ha úgy érzed, hogy pár nap alatt nem javul vagy még jobban romlik a helyzet, akkor mindenképpen menj vissza a fogorvosodhoz.

2018. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!