Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alig 1 órája tömték be a...

Alig 1 órája tömték be a fogam, megy ki az erzestelenítő de sírni tudnék úgy fáj. Az arcom nem erzem csak a fogam ahogy lüktet egy éles fájdalomtól. Ez normális?

Figyelt kérdés
Magán dokinál voltam. Elkérte az árát.. Valaki s.o.s ben adjon kérem tanácsot mert vettem be fájdalomcsillapítot is de nem hat.
2018. jan. 29. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagy adag érzéstelenítőt valószínűleg nem adott ha egy óra után kezd kimenni. Amúgy valószínűleg begyulladt a fogad a rossz munkájától, a fájdalomcsillapító ezért nem hat. Változó, de általában 2-3 nap amíg elhal a fogbél, addig a fájdalom megmarad ha nem húzzák ki vagy gyökérkezelik. Ez tiszta vicc, hazavágta a fogadat és nem tehetsz semmit, de ha te vered ki neki ő feljelenthet?
2018. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy baj. Jegeld le az arcodat. Ez sokszor jobban segít, mint a fájdalom csillapítók. Holnap reggel ha fáj, akkor majd vissza kell menned az orvoshoz. Lehet ideget kell ölni benne.
2018. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek van értelme bemennem az ügyeletre? Azóta mégrosszabb lett pedig alig pár perce írtam ki. A tű helye is sajog. Anya azzal ijesztett be hogy az ügyeleten csak kihúzzák majd.. 18 éves lányként nem akarom elveszíteni a fogam egy hanyag magánorvos miatt akinek azert szepen fizettem..
2018. jan. 29. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ügyeleten tényleg lehet hogy csak kihúzzák, ha megakarod tartani akkor valószínűleg gyökérkezelni kell. Hát, nem akarlak elkeseríteni, de gyakran a gyökérkezelés se szokott sikerülni és annak is húzás a vége. Ha holnap reggelig kibírod akkor keress egy normális magánfogászt, mondd el mi a helyzet és lehet megmenti neked a fogad.
2018. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha tömés előtt nem fájt a fogad akkor ez egyértelműen egy rosszul végzett kezelés.
2018. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy vészhelyzeti megoldás volt. Ittam a kávémat dél fele mikor valami beszúrt a fogamban és nem múlt el. Azonnal körbekérdeztünk anyuval és egy barátja ajánlotta őt hogy a fiának bevállt. Vállalt is mára mondom szupi. Mondta hogy szerinte nem kell gyökérkezelni nem látja gyulladtnak az inyem de többször savat engedett a kireszelt fogra, hogy vérzik e. Nem vérzett szóval betömte. Nekem gyanúsan hamar végzett. Sajnos a régi fogorvosom aki szuper szülni ment tavaly majd lebénult a karja szegénynek. Most ott van szegényke fél karral, egy kisbabával meg egy totyogóval. Aztán ő volt a legjobb fogorvos akit ismertem. Azóta se találtam újat.
2018. jan. 29. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:

jaj szegénykém.

a helyedben tuti nem ehhez a dokihoz mennék vissza.

2018. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont a jó dokikkal történik ilyesmi? Lehet valakinek a bögyében volt és a szülésnél csináltak vele valamit.
2018. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán értettem az orvosi zsargont mikor mesélte mi történt, de ha jól értettem szülés közben fellépett valami mérgezés vagy nem is tudom de akkor alalult ki neki :(


Egyébként a jegeléstől valóban elviselhetőbb lett! Köszönöm a tanácsot :)

2018. jan. 29. 23:39
 10/10 anonim ***** válasza:
ha kicsit jobb, akkor még várjál. a fúrás sokk a fognak, szóval lehet, hogy lenyugszik. Ha van rá esély, akkor hagyd lenyugodni, ne kelljen még egyszer bolygatni, ha nem muszáj.
2018. jan. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!