Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezhet, hogy elkezdtek a...

Létezhet, hogy elkezdtek a rágófogaim visszamozogni?

Figyelt kérdés

2 hete vették le a fogszabályozómat. Alulra kaptam ilyen fémdrót szerűséget belülre, de csak a szemfogaimig tart, tehát a rágó fogaimra egyáltalán nem kaptam semmilyen retenciós készüléket. Felülre viszont egy átlátszó műanyag szerű helyben tartó készülékem van. Az normális, hogy fájnak a rágófogaim alul?? Úgy értem, hogy mindenkinek fáj fogszabi levétel után? Illetve most valahogy sokkal jobban belemegy a 2 fogam közé a kajamaradék, amit aztán minden kajálás után szedhetek ki fogselyemmel, különben bedagad az ínyem, és nagyon tud fájni!


Jövő héten megyek vissza a doktornőhöz, de jó lenne addig is több tapasztalatot olvasni erről!



#fogak #fogszabályzó #retainer #helybentartókészülék #visszamozdulás
2018. febr. 1. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy fáj és mozog. A fogszabályzó a foggyökereket is megmozdítja. Visszafog szilárdulni. És a rögzítőt szigorúan használd. Gondolom éjszakai van.
2018. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, hordom, csak étkezéskor szoktam kivenni. De sajnos alulra nem kaptam ilyen készüléket! :o És azokkal van a fő problémám! :(
2018. febr. 1. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Jövőhéten úgyis mész hozzá és elmondod neki. Addig meg semmi gond nem lesz.

És alulra hogyhogy kis fémdrótot kaptál?

Én anno olyat kaptam alulra-felülre mint ami a boxolóknak van. Ilyen kis sín szerüséget és éjszaka kellett csak hordanom.

2018. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó a kérdés... azt mondta, hogy alul elég a drót, a rágófogaimról nem is beszéltünk :( de utánaolvastam, és azt hiszem, tudom mi a problémám oka : túl nagy rés van 2 fog között, és a táplálkozás során az étel állandóan a fogak közé préselődik, így állandó ínygyulladást tart fenn, Csak ez ugye azért furcsa, mert míg fent volt a fogszabi, addig nem voltak ilyen panaszaim
2018. febr. 1. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amiatt van mert levették a fogszabit és elmozdul még a fogad. De majd írd meg jövőhéten mit mondott az orvos!
2018. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!