Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig tart egy gyökérke...

Norbi9701 kérdése:

Mennyi ideig tart egy gyökérkezelés? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az történt velem hogy egy kisebb sportbaleset folytan sikerült elveszíteni az egyik fogam, vagyis 80%ban letört körülbelül, voltam azonnal utána non stop rendelőben, ahol megvizsgálta és azt mondta hogy gyokerkezelni kell a fogat, mert ezt nem tudja igy visszaepiteni, aztan tesz bele egy csapot es arra egy fogkoronát, es javasolta hogyha tudom akkor a gyokerkezelest oldjam meg a keruleti fogorvosnal, mert akkor nem kell azert is pluszban fizetnem, a fog teljesen egészséges volt, viszont a masodik fogam, így esztetikailag elég csúnyán mutat, es csak azutan kapom meg az új fogat, miután a gyokerkezeles sikeres volt. Es az lenne a kérdés hogy ilyen esetben mennyi ideig tart egy gyokerkezeles?
2018. febr. 11. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb fél óra.
2018. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, továbbá még az lenne a kérdés hogy hány alkalom, meg mennyi ideig húzodna korulbelul? Egy hét alatt elkeszulne?
2018. febr. 11. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi probléma (pl. gyulladás), akkor maga a gyökérkezelés és a gyökértömés egy alkalom alatt megvan. A végleges ellátás még 2 vagy 3 alkalom lenne, attól függően hogy gyári vagy egyéni csapot akar betenni.
2018. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából erre nem tudom a pontos választ, annyit tudok hogy fémkerámia korona fog kerülni a csapra, és ha jól tudom egy üveg szálas csappal a leggyorsabb megoldani, így ahogy utána olvastam, tehát lehet az lenne a legideálisabb. Továbbá még egy utolsó kérdés az lenne, hogy az ülések között kell majd időt hagyni, vagy például a 3-4 ülés lemehet egy hét alatt is, ha nincs gyulladás ebben az esetben?
2018. febr. 11. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
20perc alatt gyökérkezeltek nekem 1 zápfogat.
2018. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelésnél ha van gyulladás, akkor két hétig vagy nyitva kell hagyni, vagy ideiglenes gyógytöméssel kell lezárni. A végleges gyökértömés után pedig nem lehet egyből rátömni (csak ideiglenes anyaggal), meg kell várni, míg a gyökértömő anyag megszilárdul (kb. 1 nap). A gyökércsap (ha üvegszálas, akkor gyári) helyét ezután lehet kialakítani, behelyezni és így egy lenyomatot készíteni (ez eddig egy alkalom + megint kapsz egy ideiglenes lezárást). A koronát a fogtechnikus a lenyomat alapján elkészíti (maximum 1 hét - attól függ mennyi munkája van). Következő alkalommal már csak be kell próbálni és ha minden rendben, be lehet ragasztani - végül egy hónap múlva kontroll.

A kész gyökértömés után ez így minimum 2 alkalom, a köztes idő az annyi, ameddig a fogtechnikus dolgozik a koronán. Meg nyilván minden attól is függ hogy hogyan tudnak időpontot adni.

2018. febr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. febr. 12. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!