Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső állcsontnál csomó, az...

Felső állcsontnál csomó, az arcban? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az alsó és felső állkapcsom találkozásánál az arcban a csont alatt egy puha csomó tapitható ki. ami kb az arcom feléig ér és a csont alatt fut be felülre. A csontnál ha megnyomom akkor fájdalmas, ha lejjebb tapintom ki akkor nem.


Már nézte orvos de nemtudott mit mondani. Igazából ki se tudta tapogatni..Annyit mondott lehet a nyálmirigy kivezető csöve van elakadva és egyek savanyú dolgokat. Hát ettem, nagyon nagyon sokat, de semmi. Amúgy már lassan egy éve ott van.


Semmit sem találtam a google-be erről. Valakinek hasonló dolgok?


2018. febr. 22. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt ilyen leírásból nehéz behatárolni. Az alsó és a felső állcsont a fültőnél találkozik, az állkapocs ízületben. Ha ezzel lenne gond, akkor egyértelműbb panaszok lennének (nehezített szájnyitás és rágás, recsegés...). Lehet akár egy lipóma, arcüreg polip, hámszöveti ciszta vagy egy nagyobb nyálkő. A legbiztosabb képet egy koponya CT adna.
2018. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis annál a találkozásnál értem ahol is háromszög van a találkozási pontjukban az arcnál. :)
2018. febr. 22. 20:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy panoráma rtg-n volt készítve és semmi olyat nem látott. illetve FOG-en csináltam orrmelléküreg rtg-t is, az is negatív.
2018. febr. 22. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:

CT-vel többet látni, mint bármilyen röntgennel. A röntgen csak 2 dimenziós, ezért sok minden takarásban lehet rajta. Nyilván a CT károsabb, ezért csak indokolt esetben csinálják, különben minden kisebb-nagyobb problémával odaküldözgetnék a betegeket.

A fültőmirigy kivezető csöve viszont valóban arra megy, meglehet hogy tényleg ezzel van a probléma (ez a röntgenen nem is látszik).

2018. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!