Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés helyett jobb lehet az...

Tömés helyett jobb lehet az inlay?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon mély tömésem, az a fogam folyamatosan aláromlik, pár évente tömést kell cseréltetnem, ráadásul a mostani is sokszor olyan, mintha rágó lenne a helyén, kényelmetlen. Most 4 éve van bent, a mellette lévő fogamat tömni kell, gondoltam, kicseréltetem betétre azt a mély tömést is. Azonban már korábban az a fogorvos sem akart inlayt csinálni, aki azt a mély tömést beletette, illetve a mostani fogorvos sem akar hozzányúlni, mondván, ha kicseréli a "jó" tömést, sosem lehet tudni, megbolygatjuk a fogat, és könnyen gyökérkezelés lehet belőle. Úgy látom, a doki úgy véli, mindenképp előbb-utóbb gyökérkezelés lesz ennek a vége (pedig röntgenen annyira még nem vészes, van bőven dentin a kettő között), akkor már várjam meg, míg begyullad magától a rossz töméstől. A páromnak egy másik fogorvos egy hasonló helyzetet lerendezett úgy, hogy betett neki 2 hétre egy gyógyszeres tömést, az alatt kiderült, hogy még nem kell gyökérkezelni, majd mehetett bele az inlay. Az enyém arany inlayt sem akar betenni, mondván, vezeti a hőt és fájhat tőle a fogam. Kicsit úgy érzem, mindenképp ki akarja várni, míg a tömés elöregszik, és alászuvasodik a fog, ahelyett, hogy a sokkal jobban záró inlayt megpróbálnánk most, és lehet nem lesz 20 évig gondom ezzel a foggal a jobb széli záródás és a kisebb esélyű alászuvasodás miatt. Valamiért nem szeretik egyes fogorvosok az inlayt, mások simán beteszik, miért? Miért kell megvárnom, míg begyullad a fogam magától, mert előbb-utóbb be fog? Érdemes másodvéleményt kérni?
2018. febr. 23. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru a dolog, keress olyan dokit, aki megcsinalja.
2018. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj másikhoz. Én is inlayt rakatnék bele.
2018. febr. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!