Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivehető fogszabályozó készülé...

Kivehető fogszabályozó készüléket szeretnék csináltatni! 30 éves leszek. Nekem ég megcsinálják? Mivel azt hallottam, olvastam, hogy egy bizonyos kor elteltével nem alkalmazható?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 14:58
 1/2 Gál Zoé ***** válasza:
65%
Így van, már csak állandó lehet neked.
2018. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajta kivehető készülék van. A legtöbb csak tej vagy vegyes fogazatban használható. Ami felnőtteknek is jó, az az ún. mélyhúzott sínes technikák (pl. clear aligner). Azonban ez csak a kisebb eltéréseket tudja kijavítani, teljes testes elmozdulást vagy harapáskorrekciót nem lehet vele végezni. Éppen ezért ha fogszabályzásról van szó, akkor elsődleges egy alapos átvizsgálás (lenyomat vétel, harapás mérés, op és teleröntgen, szanált fogazat...). Ez alapján lehet felállítani a diagnózist és a kezelési tervet előkészíteni, ami egyben meghatározza hogy milyen készülék típusok és kezelési technikák jöhetnek szóba. Mivel nincs két egyforma szájüreg (még az ikreknél se, ez olyan mint az ujjlenyomat), ezért a kezelési tervet mindig egyénre kell meghatározni.
2018. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!