Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött az egyik hátsó fogam....

Törött az egyik hátsó fogam. Még kezelték soha. Miért foghatta rá a magán fogorvos mégis, hogy gyökérkezelt?

Figyelt kérdés
gyökérkezelt
2018. febr. 26. 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt a NEM. Szóval nem kezelték soha semmilyen módon azt a fogat.
2018. febr. 26. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:

Csináltass egy röntgent, azon egyértelműen látszik, gyökérkezelt-e a fog.


Én is meglepődtem nemrég, mert az biztos, hogy az első gyökérkezelésem 2002-ben volt; azután volt még egy, nem tudom, pontosan mikor. És épp most van egy kezelendő fogam, egy harmadik, ami a röntgen szerint szintén gyökérkezelt. Fogalmam sincs, ez hogy lehet, mert a gyökérkezelés nem olyasmi, amit csak úgy elfelejtene az ember... Nem egy régi röntgenfelvétel alapján mondta a doki, mert akkor arra gondolnék, hogy elcserélték valakiével.

2018. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt mi nem tudhatjuk, hogy ő miért hiszi, hogy gyökérkezelt. Csináltatni kell egy röntgent, azon látszik, hogy volt-e gyökérkezelés vagy sem.
2018. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyik bölcsességfogamat meg lehagyta a kezelési tervből, mintha nem is lenne... talán azt is elfelejtettem, hogy van?

Ahhoz a törött fogamhoz meg soha nem nyúltak még, nemrég törött le.

Előtte pedig 2x voltam fogorvosnál, 1x tömtek, 1x húztak.

Azt se tudom, mi az, hogy gyökérkezelés.

2018. febr. 27. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 biztos hogy van bölcsésségfogad ha nincs a terven? Nekem bal oldalt pöpecül állnak a kibújáshoz jobb oldalt pedig full kretént nyomatnak, a felső 90 fokban hátra fordulva beágyazódott a csontba (le kellett volna fotóznom ilyet még google keresésen se látsz :D )a másik meg... nincs és soha nem is volt.
2018. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj el inkább másik fogorvoshoz biztos ami biztos.
2018. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy van 4 bölcsességfogam. Mind tökéletesen kinőtt ugyanis.

Igen, ebből másik orvos lesz.

Talán akad normális valahol.

2018. márc. 1. 03:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Hmm érdekes, amikor én mentem el megnézetni az egyik lukas fogam, tőlem is megkérdezte, hogy gyökérkezelt-e a fogam, mert nem volt neki egyértelmű.
2018. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tőlem nem kérdezett semmit, csak kinyilatkoztatott. (Szerintem meg hanyag és gondatlan munkát végzett, ráadásul az egyetemi végzettségével kérkedett, mindezt egy puccos fogászaton, borsos áron... fúj. Hánynom kell, ha eszembe jut.)
2018. márc. 19. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!