Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a fene történik a fogammal?...

Mi a fene történik a fogammal? Spontán elhal saját magától?

Figyelt kérdés

Egy bölcsességfogról van szó. Az évek során szép fokozatosan előbújt. Minden rendben volt vele azt leszámítva hogy a többi őrlőfoghoz képest egy jó 25 fokkal el van dőlve. Pár napja az oldalán(tehát nem a rágó felületén)egy nehezen hozzáférhető helyen kitapogattam egy kisebb lyukat. Mondom remek épp hogy csak elő bújt már lyukas... Na most körülbelül egy hét leforgása alatt a lyuk ötszörösére nőtt és konkrétan morzsányi darabokban hullik belőle a fogzománc:'D Úgy hogy(hála a jó istennek) semmilyen fájdalommal nem jár. A kérdésem az lenne hogy mi a fene történik a fogammal?!:'D Március 27-edikére van időpontom a körzeti fogorvoshoz. Gondoltam mivel nem produkál fájdalmat lazán kihúzom vele ezt a 3-4 hetet ...csak tényleg érdekelne hogy mi történik mert azért elég szürreális hogy morzsányi fog darabok ugrálnak ki a számból:'D

24/F



2018. márc. 3. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy bármikor eltörik a gyökerénél és összeszarod magad a fájdalomtol.
2018. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jhhézzusom most rettegésben fogok élni egy hónapig:S
2018. márc. 3. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy nőtt az egyik bölcsességfogam, hogy ahogy nőtt, úgy morzsálódott szét. A maradékot, egy kb 3 mm vastagságú darabot a fogorvos szedte ki. Mint kiderült, nem is volt gyökere. csak a koronarésze, ezért mállott. Ne pánikolj, lehet, hogy a tiéd is ilyen.
2018. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a választ. Lehet nem érződik az irónia az első kommentáromban de nem tartok semmitől:)
2018. márc. 3. 18:09
 5/6 anonim válasza:
Valószínüleg amikor tört elő a fogad, és még csak egy kos része volt látható, akkor ételmaradék ment be a kis résen amit nem tudtál kitisztítani. Ezért a fogad már előtörés előtt elkezdett szuvasodni, aminek jellegzetes tünete hogy a foganyag porózusabb, gyengébb mint az egészséges részeken. Ha megvan a 6os és 7es fogad, akkor felesleges megtartani, legtöbbször csak a baj van vele. Legyen kéznél fájdalomcsillapító, ha fájna, de ez nem valószínű, ki fogod bírni.
2018. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell rettegésben élned, én is leszartam aztán eltört gyökérnél, és ha csak hozzáért véletlen a másik fogam, sírni tudtam volna.


Két napig - mikorra kaptam sos-ben! időpontot - turmixon és spenóton éltem.

2018. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!