Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik egy fogtömés?

Hogy zajlik egy fogtömés?

Figyelt kérdés
Holnap délelőtt megyek fogorvoshoz és hallok olyat hogy öt perc és semmi különös, meg olyat is ahol még érzéstelenítés is kell. Volt már régebben ilyenem denem igazán emlékszem. Meg olyat is hallottam hogy ha adnak érzés telenítőt akkor szar lesz ha majd később múlik a hatása. Ebbe az a cinkes hogy utána még vissza kel mennem a suliba. Szóval tudnátok valamit írni hogy akkor mi van?

2018. márc. 11. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem adnak érzéstelenítőt, ha nagyon felszíni az a lyuk. Ha kimegy a hatása, be kell venni egy fájdalomcsillapítót. Túl lehet élni.
2018. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sosem kérek érzéstelenítőt egy sima töméshez. Kissé kellemetlen, de ha nem mély a lyuk, egyáltalán nem fájdalmas. Érzéstelenítő leginkább a gyökértömésekhez kell, mert ott már érzékeny területre fúrnak.
2018. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Adnak egy injekciót, kiküldenek egy kicsit amíg hatni kezd, utána visszamész, kifúrja, betömi. Nekem még sosem fájt az érzéstelenítő elmúlása után.
2018. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyon pici lyukat nem érzéstelenítik, de komolyabb tömésnél érdemes, nyugi, nekem így szokott menni.

Doki megnézi melyik fog az, lefújja az inyem lidocain spray-el (ez nem feltétlen szükséges inkább kényelmi) aztán egy rohadt ilyesztő fecskendővel megszúrja az ínyem, mivel ez valami bivaly erős cucc a második szúrást már nem szoktam nagyon érezni, egy kicsit vár, utána kitisztítja a fogat, ebből egy kis nyomást érzel és hogy vibrál aaz egész fejed a csiszoszoló/fúrógéptől, elég vicces, utána ha nagyobb a lyuk a fog köré tesz egy elég fura fém vázat, ez arra van hogy segítsen formálni a tömést, felteszi a tömőanyagot, UV lámpával fixálja, megnézi a harapásod és ha jó lesz kicsit felpolírozza ha látszana, aztán mehetsz is, fél óra, annyi hogy amíg az érzéstelenítő hat nem szabad enni.

2018. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb.20-30perc mindennel együtt:az elhelyezkedéssel,a fog fúrással,töméssel,adminisztrációval együtt.
2018. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!