Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elrontottam? ) ;

Elrontottam? ) ;

Figyelt kérdés

Masfel het mulva kapok fogszabalyzot. 4 fogamat kellett miatta kihuzni. Kornyezetemben elok egy resze szerint nekem nem is kellett volna meg hogy a szexepilem volt ah hogy kiall az elso 4 fogam. Az alsok is torlodtak de arra az a valaszuk hogy az kb mindenkinek szoval nem erzik miert vallalom be ezt a kínt.

Ez a szó is annyira megrémít. Kín. Ennyire rossz lesz? Nagyon elrontottam? :( mostmar mindegy mert lyukas fogu vagyok de olyan mintha magamnak csinaltam volna a problemat :( egesz nap szorongok emiatt es nagyon nagyon felek

Mit tegyek?

17/L



2018. márc. 19. 06:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Raadasul igy husvet elott amikor olyan szep unnep lenne megkapom es egesz vegig szenvedek vele

Meg mar olyan keson kezdtem lehet 3 evig fent lesz. Addig hogy fogok ismerkedni? :(

Ezelott par evvel mar probalkoztam 2szer a fogszabalyzassal de mindig belsot kaptam es feladtam mert annyira de annyira fajt

Ez most is ugyan igy lesz de mar keso mert kihuzattam a fogam

Visszaakarom csinalni :(

2018. márc. 19. 06:53
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Hogy én ezért nem húzattam volna ki egy fogat sem, az tuti! Addig örülj míg a sajátjaid vannak. Ha csak 1 pótlás is van a szájban az már tök "idegentest" érzés szerintem :(
2018. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ne hallgass senkire. A fogorvos jobban tudja mint a környezetedben élők.

És az első válaszolónak is mondom hogy ne dumáljon hülyeségeket. Ilyenkor azért kell fogat húzni mert ahogy a fogszabályzó igazítja a fogakat, nem férnének el.

Aki meg azt mondja hogy kín az nem tudja mi az igazi kín. Ez tuti. Idióták. De gondolom nekik életükben nem volt fogszabályzójuk.

Ne félj és ne szorongj emiatt. A fogszabályzó egy nagyon jó dolog. És szerintem nem szexi a kiálló fog.

Sokkal jobban tudod őket tisztítani és kevesebb esély lesz arra hogy elkezdjenek romlani, mivel egyik sem lesz takarásbana másiktől és rendesen hozzá tudsz majd férni.

2018. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ha ki kell húzni, akkor ki kell.


NEM egészséges a kiálló fog, hiába "szexepil", mert az ROSZZUL nőtt, NEM fér el a szádban.

2018. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kéne szemmel láthatóan hozzá nem értő emberek véleményét egyáltalán kikérni. Nagyon úgy tűnik, hogy egyesek azt nem értik meg, hogy a fogak szabályozása a legritkább esetben történik pusztán esztétikai okokból, sokkal fontosabb annak a funkció miatti, vagy a torlódás okozta magas szuvasodás rizikó által indikált kezelése. Leírás alapján te is egy az egyben emiatt kapod. Ha kiáll az első 4 fogad, annak lehetnek olyan következményei hogy: szájlégző vagy, amit észre sem veszel, emiatt ennél a 4 fogadnál kiszárad a nyálkahártyád és ínygyulladásod lesz. A vérző fogíny is szexszepil? Ráadásul ez az elváltozás tipikusan egy olyan fogszabályozási klasszifikációba tartozik, mely által a fogíved és/vagy állcsontjaid aránytalanok egymáshoz viszonyítva. Vagy a felső túlfejlett, vagy az alsó alul. Ha fogat húznak, annak egyszerűen az az oka, hogy nem tudnak másként helyt nyerni. Egyébként nekem nem torlódtak az alsó fogaim, mint ahogy a döntő többségnek nem, nem is értem ezek a laikus ismerőseid honnan szedik ezeket az információikat. Úgyhogy nyugodj meg, nem rontottál el semmit, kizárt dolog, hogy egy fogszabályozó szakorvos azért eltávolít(tat) neked 4 fogat, mert ahhoz támad úri kedve. Tudom, hogy a 10 millió orvos országában nehéz elfogadni az orvos véleményét, de a fogszabályozás pont egy olyan tudomány, ami sokkalta bonyolultabb, mint amilyennek tűnik, komoly biomérnöki munka és nem annyi a célja, hogy a fogakat kerítéslécszerűen felállítsa, hanem egy korrekt harapás, funkció kialakítása mindamellett, hogy jól tisztítható legyen (a torlódott fogazat nyilván nem az) és ezáltal kisebb esélyed legyen például szuvasodásra.
2018. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy csúnya, mivel lyukak vannak a helyén, de ez csak ideiglenes. Ha lesz fogszabályzód azzal be fogja igazítani szépen egymás mellé és pár év múlva gondolom örülni fogsz neki, hogy milyen szép lett. :)


Nekem is volt, csak éppen egy vagyonba került, hosszú évek mentek el és iszonyat sok gond is volt vele pl a tiszításnál... Mikor mennél már aludni, de még 30 percet mosnod kell a fogad. Na az rémálom volt.

2018. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt fogszabályzóm, barátnőmnek is, túléltük, de kellett.


Félöcsém nem engedte feltenni, mostohaanyám meg ráhagyta, most 17 éves, összevissza fogsorral és bizony sokszor fájdalmakkal, mert a hülyén nőtt fogak nyomják egymást.

2018. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a fokszabályzó szexi könnyen fogsz ismerkedni;)
2018. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
33%

KI@@SZ@TT@L K@RV@RA NEM ÉRTE MEG.

AM MELYIK 4 FOGAD SZETTÉK KI?

2018. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyre jobban utalom magam emiatt

El kellett volna magam fogadni ugy ahogy voltam

Egy kis tokeletlenseg na es?

Utalom magam

(Also felso 4eseket) :(

Valaki segitsen ezen tullendulni :(

2018. márc. 20. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!