Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a korona?

Zsolti1999 kérdése:

Mennyibe kerül a korona?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülne egy korona az első előzápfogamra?

Nem rég volt gyökérkezelésem és tömés.

Mondta a fogorvos hogy majd kell a fogamra egy korona.

Milyen fajták vannak?

A válaszokat előre is köszönöm



2018. márc. 20. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Fémvázas porcelán olyan 30 ezer, cirkónium olyan 60 ezer. Ez utóbbi szuper erős és esztétikus is. A fémvázas porcelánborításúnál lehet egy kis kellemetlen fémes szájíz, nem törik rajta olyan természetesen a fény.


Még egy árnyalattal szebb esztétikailag fénytörésben a tiszta porcelán, de ez kb. csak modelleknél praktikusabb, mert ezzel nem jó ráharapni egy kolbászban levő apró csontra, vagy diós sütiben maradó apró csonthély darabra se.

2018. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A teljes kerámia pontos neve préskerámia, ugyanannyiba kerül mint a zirkon.
2018. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ja és még azt megkérdezhetem hogy nekem kb 3 hónapja csinálták a fogam még december közepén és még csak most merek vissza menni a fogorvoshoz mert mondta hogy nem biztos hogy birni fogja a fogam de nincs bele baj nem fáj. Nem gond ez, hogy ennyire késön teszi fel?
2018. márc. 20. 21:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs vele baj*
2018. márc. 20. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne. De van egy olyan koronám is, ami foggyökérbe becsavart zirkon csapra lett építve. (Azaz a fogból szinte semmi nem maradt.) Doki monda, hogy ez sokkal jobb, mintha foghúzás után implantátumot ültetett volna be, meg van már 5 éve,
2018. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a választ!:)
2018. márc. 20. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!