Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog, gyökércsúcsá...

Gyökérkezelt fog, gyökércsúcsán tályog keletkezés után volt akinek megmaradt a fog? Vagy ez őrültség?

Figyelt kérdés

Olyan fog amit már gyökérkezeltek

és azután tályog kelettkezett ott.


Volt akinek a tályog megnyitása és antibiotikum kúra után megmaradt a fog?


gyökércsúcs rezekció nélkül, csak felvágva a tályog + antibiotikum kúra


Vagy ha már egyszer kialakult a tályog, akkor az a GYÖKÉRKEZELT FOG menthetetlen?


Köszi :)



2018. ápr. 4. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem be lett tömve most,az antibiotikum kúra megvolt. Panaszmentes jelenleg. Májusban röntgenezik,hogy kell-e műteni.


Csak van egy kis bibi:volt egy balesetem,a mellette lévő fog kitört,és pont azon van a korona,amelyiken lett a ciszta. Ez egy nagyon drága korona,ráadásul nekem a szemfogam lett beteg,bal felső. Ezért reménykedek,hogy visszahúzódik a ciszta,és nem kelk műteni.

Kihúzatni nem tudom,mert a korona rajta van.... Félek,hogy mi lesz.. Főleg úgy,hogy műtét után sokaknak azonnal visszajön a ciszta. Hüpp....

2018. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát...nekem ez történt. felso egyes fog koronával, es durván begyulladt, óriási talyoggal a gyökércsúcsnál...Március óta 4 adag antibio, folyamatosan ki volt nyitva a fog, 2 hetente pucolták, és 2 felvágás után se múlt el..

így tegnap megcsinálták a rezekciót... fájdalom nem volt, kibirhato tenyleg, rosszabbra számítottam. De azért bassuska..brutal volt a fúró, a kalapálás, rángatás...

De nagyon izgulok mi lesz, most fel van dagadva eléggé....


neked vegul mi lett?

2018. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!