Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri a fogszabályzó?

Megéri a fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Fogszabályzót szeretnék, de félek, hogy selypíeni fogok vele.

Másik gond pedig az, hogy lehet 3 évig kell. Ki lehet annnyit "bírni"? No meg nem szeretnék majd 18 évesen fogszabiban tablófotót stb.



2018. ápr. 9. 20:13
 1/7 A kérdező kommentje:

*selypíteni

(15/L)

2018. ápr. 9. 20:15
 2/7 anonim válasza:
100%
Inkabb legyel fogszabalyozosan a tablofoton mint cirkuszkerites fogakkal😉 Oszinte leszek, eloszor fajni fog de beszelni tudni fogsz benne.1-2 het utan elmulik a fajdalom is ☺️
2018. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, megéri. nem fogsz tőle selypíteni, max pár napig, amíg megszokja a nyelved. Az első pár hét, hónap, ami durvább, ekkor szokott a legjobban fájni és ennyi idő kell, hogy te is megszokd az érzést, a vele való kajálást és tisztítását. De utána meg repül az idő és fel sem tűnik, hogy fogszabályzód lenne. Ha tablófotózásra kerülne a sor, akkor majd csukot szájjal mosolyogsz. :) Egyébként meg gondolj bele, most 3 év, vagy egész életedben takargatni a fogaidat, mert csúnyák..
2018. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, megéri! Nem hiszem hogy selypíteni fogsz. Legalábbis én nem. Mondjuk attól függ mit raknak még a szádba (pl harapásemelő, szájpadlásív, de ezeket nem mindenkinek rakják)

Tablófotó...most volt nekem...csukott szájjal mosolygok..:D de még mindig jobb lenne fogszabályzóval, mint a csúnya fogaimmal.

2018. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Én 42 éves vagyok, most szabályozzák másodjára. Először nem sikerült mert nem gyerekkorban szabályoztattam. 2 éve vágtam bele a műtétes verzióba. Tapasztalatom: Igen, MEGÉRI! Nálam volt minden (húzás, harapásemelő, sín) (most épp műtét után vagyok és gumit kell viselnem), és nem bántam meg! Még annyi, hogy ha gyerekkorban szabályozták volna akkor lehet, hogy megúsztam volna a műtétet!! Legfeljebb a tablófotón nem nyitod ki a szád! Ki a fenét érdekli?!
2018. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Persze, mindenképp megéri. Én 15 vagyok szintén, nekem most fogják levenni nemsokára. Maga a fogszabi másfél-két évig volt fent nekem, de előtte volt kiskoromban éjszakai, aztán 2 fajta szájpadlástágító, plusz húzták is ki kettő fogamat. Meg az első fél évben a fogszabihoz is kaptam egy ívet a szájpadlásomra.

De én szerettem, minden ment vele, a fájdalom teljesen elviselhető volt. Nekem 1, max 2 napig tartott minden. Megszokni is max 3-4 nap volt, és a húzások után sem voltak jelentős fájdalmaim. Mostanra pedig már nagyon szép lett a fogsorom, és sokkal magabiztosabban tudok mosolyogni.

A selypíteshes pedig: mikor nem volt fogszabályzóm, kicsit pöszén beszéltem. Aztán amióta kezelve van, ez teljesen elmúlt. Meg nem is nagyon hallottam még senkit, aki emiatt selypítene. Tehát ettől ne félj, rakasd fel nyugodtan! (Ui: a nővéremnek is tablófotózáskor volt fent, ő fogakkal mosolygott, és így is gyönyörű rajta😉)

2018. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
*selypítéshez
2018. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!