Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki van hasonlocipoben,...

Valaki van hasonlocipoben, hogy hamar szuvasodik a foga es kilyukad? Hiaba mosom . Esetlega fogselyem hasznalata az csokkentene a szuvasodast? Vettem oral b-t de meg nem hasznaltam iylet . Listerint is hasznalok. Vagy vegyek egy elektromos fogkefet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogselyem mindenképp jó

Listerint én inkább nem használnek .

És egy elektromos /ultrahangos fogkefe sokat segíthet.

És ne moss túl sűrűn fogat napi 2 eleg. Én is túl sokat mostam...

2018. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor is sűrűn lyukadtak, amikor túlzásba vittem a fogmosást (napi 3-7 alkalom). Szóval szerintem "alkati kérdés" is.

Én próbáltam fogselymet, de csak rövid ideig használtam, nem tetszett igazán. Viszont a fogorvosom ajánlotta, hogy használjak fogköztisztítót - a DM-ben találtam, és már a sokadik dobozzal használtam el, annyira rákaptam. :D

Igencsak meglepő, hogy akár fogmosás után is mennyi "koszt" ki lehet még szedni a fogak közül vele.

2018. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A manduláiddal nincsen baj? Nekem az tette őket tönkre. Mióta kivették őket, a hajam sem hullik. :)
2018. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem sokszor begyulladt a mandulam meg nyaron is ha hideget iszok volt hogy 2 hetig fekudtem korhazban bedurrant eleg durvan. Csk felnott korban eleg szar lenne kivetetni. Nem ertem 22 vagyok es ilyenkorban ennyi rossz fog nem ertem.
2018. ápr. 16. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:

nem minden esetben szuvas a fog!!!!

ha fehér plakk azaz fogkö alakul ki utánna pedig ugyanez a plakk elszinezödik barnára vagy feketére aztán szürkéssé.

ha szürke színü akkor szuvas.

ha fekete színü akkor nyugodj meg az csak elszínezödés.

arra kell figyelned ha a barna fogad vagy fekete fogad szürkül.

van ojan eset is -nálam egyszer volt. hogy a fehér fogkö körül lett szürke színü, azaz szuvasodott.

a fogorvosodat is megkérdezheted, ugyanezt fogja mondani. neten is utánna nézhetsz.

fogkö

barna fogkö

fekete fog

szuvasodás

ha érzékeny a fogad akkor a dentimm réteget elérte a szuvasodás. ijenkor mindenképp menj betömetni.

de!!! nem minden érzékeny fog szuvas.

nekem van egy fogam amin van egy fekete juk. a másik fogam ráhajlott és frontpontot alakított ki. nem szuvas hanem frontfog. néha érzékeny az idöjárásra. nemnagyon fáj, enyhén. ezt nem szabad furni, mivel joval nagyobb lehet az elszínezödés, mint amennyi látszik. meglehet h a felét furni kell. vigyázni kell h ne szürküljön, ne szuvasodjon. de ha szuvasoik akkor rögtön panoráma röntgen és gyökérkezelés. de nekem huzva lesz, mivel a fognyakhoz közel van. de vagy 5-10 évet biztos kibír.


menj fogorvoshoz és kérdezd meg h mennyire fogkövesek a fogaid. mennyi szuvas. de mindenképp távolítsd el a fogkövet. az nem fájdalmas.

2018. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja és még valami. ne kövesd el azt a hibát h folyton szájvizezel.

észre vettem h sokkal hamarabb romlanak a fogaim ha használom. utánna néztem és le volt írva h eléggé roncsolja a fogzománcot. elvékonyíthatja a fogzománcot és így hamarabb szuvasodhat és törhet. föleg a listerin. annyira reklámozzák. de az én összes ismerösömnek letörött már egy-két foga. hiába mondom nekik.

ha ragaszkodsz hozzá akkor legalább csak havonta egyszer egy ici -picit használj a szájvizedböl.

csak kétnaponta hasznájl fogselymet, mert hátha az ínyedet is felsérted vele.

használhatsz szájspréket.én azt használok. A FOGAIDAT NE ÉRJE! csak a nyelvedet, szádat.

a szájsprét bármmikor használhatod!!! nem muszáj csak fogmosás után, mint a szájvizet.

én jobban mosom a nyelvemet, mivel arra tapad a legjobban mindenféle baci. fogmosás elött alaposan mosd meg olcsobb fogkrémmel. a nyelvedet is többször moshatod. lehet kapni nyelvtisztíto kanalat.nagyon jo.

2018. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem tizenhat évesen szedték ki, azaz tavaly. Azóta semmi bajom, örülök, hogy megszabadultam tőlük. Érdemes lenne konzultálnod egy orvossal, hogy mit javasol. Olyan nagyon nem vagy még elkésve, persze kockázatosabb, mintha kisgyermek lennél.
2018. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!