Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előre álló fogaim miatt, egy...

Előre álló fogaim miatt, egy fogszabályzós orvos csak akkor rakná fel a fogszabályzót, ha garantálom, hogy másfél év után állkapocs műtétem lesz (3000 euró). Szerintetek kérjek másodvéleményt?

Figyelt kérdés
Mindenképp szeretnék fogszabályzót, hiszen elég csúnyák a fogaim és eddig édesanyámnak anyagilag nem volt rá kapacitása, de most, hogy én dolgozom, sikerült kigyűjteni az összeget. Az orvos akihez elmentem azt mondta, hogy szerinte mindenképp kelleni fog az állkapocs műtét, mert esztétikailag annyit fog változni az arcom, hogy nem lesz szép, illetve lehet a harapásom sem lesz jó. Ha nem tudom garantálni, hogy másfél év után vállalom a műtétet, ne is kerüljön fel a fogszabályzó. Szerintetek van olyan orvos aki nehezebb eseteket vállal és különböző új technikákkal dolgozik, az ilyen műtétek elkerülése végett? Tudtok-e valakit?

2018. ápr. 20. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben lehet műtét nélkül megúszni a fogszabályozást, még 18 alatt se.

Mivel felnőtt vagy, és kifejlődött a csontozatod, így elég valószínű, hogy neked szükséges. Nem mondott az orvos, hogy hogyan áll, miért kell, hogyan menne a kezelések, folyamatok, stb? nyugodtan lehet kérdezni bármit tőle...

2018. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Helló! Nem vagyok orvos, nekem most volt ilyen műtétem. Az állcsont műtét akkor kell amikor már fogszabályozással nem tudják megfelelő helyre mozgatni a fogakat. Arra jó, hogy megszűnik tőle a harapási rendellenességed. Persze kérhetsz ellen szakvéleményt, de hosszabb távon a műtét a jobb megoldás. Egyébként esztétikailag is sokat változik tőle az arcod. Szóval szerintem korrekt volt az orvos.
2018. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Előző vagyok: Jah és még annyi, hogy nekem már szabályozták műtét nélkül és visszament az eredeti helyére a fogam, azért műtét nélkül kidobott pénz a fogszabályozás!!!
2018. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia sikerült végül valami? Mert nekem is erre van szükségem és érdekelne pár dolog
2020. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!