Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állcsontra helyezett fog...

Állcsontra helyezett fog implantátuma kinek van és Magyarországon hol csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Nemigazán szeretném az állcsontomba furatni az implantátumot.

Csak két foghiányom van.De inkább a jövőre gondolok. pL: felesleges lenne két fogat most helyettesíteni, ha kicsit később még 2-3 foigat kell pótolnom. Aztán meglehet h balesetet szenvedek s az öszes fogam oda lesz. Nem akarom az egész államat ilyenekkel szétfuratni.


Pussz a testvérem teljesen fogatlan. Nem pótolta, mert ő sem akarta szétfuratni az állkapcsát.Ő már nem dolgozik és nem megy emberek közé-leszázalékolták ezért nem érdekli. DE én nekem ugyis dolgoznom kell majd. nem fognak és nem iss akarok leszázalékolt lenni.

Külföldön van ilyen h nem fúrnak az állcsontba csak az ínyt vágják fel s beültetnek a csontra implantátumsínt és rá a fogimplantátumokat.


Ezeket találtam:


[link]



angolul: jawbone will be placed implant


[link]


(bár ennek a hátul nincs rögzítése az állkapcsot nem fonja körbe csak elötte van)


[link]


(nem tom h ez most pengés megoldás v sem)



[link]



[link]



(ezek gondolom kivehetősek)


Meglehet h a felső része kicserélhető. cagyis olyan mint a protkó. csak nem mini implantátumokkal.

idős koromra ez jobb lenne. Mivel olvastam olyanokat h a mini implantátumok eltörtek néhány idős ember esetében a nagy harapás miatt és műtéttel kellett kivvenni a mini implant darabokat. És persze az állcsont roncsolódott stb. Szóval sztem jobb a csontba fúrásnál. Van ijen Magyarországon? Mert én nem találok.


Vélemények is érdekelnek. Köszi.



2018. ápr. 20. 21:13
 1/3 A kérdező kommentje:

ja,de felső állcsontra nem találtam semmit. csak alsóra van. Vagy jobb szétfuratni az öszes állcsontomat?

Szerintetek?

2018. ápr. 20. 21:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fogok erről regényt írni, de az az igazság hogy fog nélkül az állcsont elsorvad. Konkrétan eltűnik és nem lesz mivel enni. Ha a foghiány mellett van fog, az be fog dőlni, a terhelése megváltozik és emiatt rendellenes kopás alakul ki rajta. Szóval még ha teljesen ép is, esélyes hogy pár év alatt ez is kukába kerül. Arról nem is beszélve hogy az elégtelen rágás (egyenesen arányos a foghiányok számával) az egész emésztőrendszert hazavágja.

A fogpótlás tervezésénél pedig minden esetben figyelembe kell venni az állcsont állapotát. Persze lehetséges csontot pótolni, de ennek grammonként egy 50-es az ára. A felhasználható állcsont mennyiségétől függ hogy milyen fogpótlás jöhet szóba - legyen szó akármilyen implantátumról, hídról vagy kivehető megoldásról (illetve kombinációkból).

A fent említett implant típust Magyarországon is csinálják, de minimum egy CAD CAM rendszer kellene hozzá. Vagyis csak a nagyobb magán fogászati klinikákon csinálnak ilyet. Illetve a rögzüléséhez mindenképpen kell a csontot is fúrni - ezt nem lehet elkerülni. Ráadásul sokkal nagyobb sebzéssel jár, mint egy hagyományos implantátum - így az esély is kisebb hogy a szervezet befogadja. Szóval beszélhetünk akármilyen hiper-modern megoldásról, igazából az eredeti fognál nincs jobb. Az őssejtek meg még mindig csak a jövő zenéje...

2018. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi. az éjjel még gondolkoztam h ez elég nagy mütét és h ahogy idösödök kevesebb lesz a csontom meg amiket írtál.


egy fogamat implanttal csak csontpótlással lehetne mivel régi a hiány ott. a másik helyet medig fogszabival összehuzom.

sajna az egyik fogamat elöl pár év mulva ki kell huzni, mivel gyerekkorom ota ott van a tömés és szuvasodott alatta.

egy másik fogamat most tömettem nemrég. nagyon picit volt szuvas,de mégis agyonfurta.ugy érzem h ketté fog törni.

tehát 3 implantot biztos kell csináltatnom.


olyan barár az egész dolog. bárcsak tudnánk már fogakat növeszteni. :(

2018. ápr. 21. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!