Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennibe kerülhet egyetlen egy...

Mennibe kerülhet egyetlen egy bölcsességfog kiműtése? Észreveszik a szüleim?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 21. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hol csinaltatod, meg h milyen eset.

Mit vesznek eszre???

2018. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy kiszedettem
2018. ápr. 21. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Először is: a fogorvosod tesz javaslatot, hogy érdemes-e kiszedni, vagy sem. Ha határesetnek tekinti, akkor megkérheted, hogy kiszedje.

Ha nagyon nem tartja indokoltnak, akkor NEM teszi meg, mert felelősség számára.


Másodszor: tb alapon ingyenes. Persze fizethetsz tízezreket magán praxisú fogszakorvosnak / szájsebésznek, de hasonló az esélye, hogy jó/rossz szakembert fogsz ki, mint ingyen, tb alapon egy fog kiműtése kapcsán.


Első lépésben javaslom a körzeted fogszakorvosát felkeresned, mutasd meg a fogadat, és kérj tőle javaslatot, hogy ő kiszedné-e neked, vagy nem javasolja, valamint ha javasolja, akkor szájsebészetre utal-e téged, vagy ő elvállalja.


Mindenesetre megsúgom neked, ha biztosra akarsz menni, hogy ne törjön bele és lehetőleg nagyjából fájdalom mentes legyen, hogy a szájsebészetet válaszd, mert ott általában ügyesebb eszközökkel rendelkeznek. A körzeti fogorvos viszont anyagilag akkor jár jól, ha ő műti ki neked, tehát nem kizárt, hogy esetleg megdumál téged, hogy ő majd kiszedi.


Mondom még egyszer: léteznek tb alapon is speckó szerszámokkal ellátott fogszakorvosok is, de csak a kisebb részük. Inkább szájsebészeten jellemző, így utóbbin jellemző, hogy szinte fájdalommentesen műtene ki ki törött fogakat, meg nehezen kibújó bölcsesség fogakat.


Rendszeres tapasztalatból írom mint páciens.

2018. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit -nehogy félreértés essék-, hogy nyilván ingyen, tb alapon csak akkor, ha magyar állampolgár vagy, és persze akkor is ha kettős magyar állampolgár.


Hangsúlyozom: szájsebészek között is léteznek magánpraxisúak is, és tb alapon is.


És készlüj fel arra, hogy több hetesek a cvárólisták, olykor 2 hónapot kell várni! Persze ha van pár tízezer forintod magánpraxisúra, akkor sokkal kisebb a várakozási idő. Vagy ha megkockáztatod, hogy vésse aki a körzeti fogorovos. Egyébként utóbbi esetben ha beletörik, nem valószínű, hogy ő vágni sé varrni fog, de a legközelebbi szájsebészetre soron kívül beutal, ami azt jelenti, hogy órákon át erős fájdalmaid lesznek ilyen esetben, tehát ha elszúrtam vagy annyi ideig, amíg odaérsz a szájsebészetre; pl ha kicsi településen van a fogorvos, és be kell utaznod pl megyeszékhelyre, mert, tegyük fel, beletörött a fogad a fogorvosnál a vésés alatt, az...szívás...


Na, többek között ezért is javaslom, hogy szájsebészetre kérj beutalót és vár ki azt az egy-két hónapot. És szurkolj magadnak, hogy NE gyulladjon be a fogad, amikor végre elérkezik a műtét ideje, mert semmilyen érzéstelenítő nem hat rendesen ilyen esetben...


A műtét napján ha mégis begyullad (meg bármikor, amikor gyulladt) kúráld ki. Én homeopátiásan szoktam, kiváló sikerrel, de ehhez ismerni kell a homeopátia működési alapelveit és gyakorlati alkalmazását, ráadásul az egyénre szabott!!


Vagy pedig... ha a szokványos "gyógyszereket" használod, akkor avval, bár azt nem javaslom.

Mindenesetre gyulladt fogat sose kezeltess, mert nagyon fog fájni... Igaz, utána órákon belül elkezd magától csillapodni, amennyiben kiszedték, vagy húzták a fogat sikeresen.

2018. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Miert kell eltitkolni hogy kiszedik? Ez egeszsegre vonatkozo dolog nem piercing... nem ertem
2018. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Észre fogják venni, hogy valami nem okés, mert háromszorosára fog dagadni az arcod jegelés ellenére is.

Én maszeknál csináltattam 15.000 Ft volt. Soha nem csináltatnám államiban. Két ismerősöm is ott csináltatta, mindegyiknek úgy elfertőződött, hogy sírtak, mint egy taknyos kisgyerek, pedig felnőttek. Egyikőjük sem kapott antibiotikumot a műtét után megelőzés végett. Nekem 2-3 nap múlva semmi bajom nem volt.

2018. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már több mint egy éve, hogy be van gyulladva. Egy pukli van ott, illetve bemegy a kaja.

Konkrétan kicsináltak, nincs jobb szó rá, apám még nekem is jött, meg is pofozott, hogy egy szar fog miatt lógni akarok. Tömtem magamba hetekig a fájdalomcsillapítót. Nem hitték el, hogy mennyire fájhat.

El tudok menni egy nap, kiveszik és utána suli másnap, vagyha valahogyan szerzek igazolást is, el kell mennem otthonról és rendes időben hazamenni.

Illetve még a másik is problémás az alatta levő, mert nem fog kiférni, viszont tolja a fogaimat. Már a 7-es is alig fért ki.

Sajnálom kihuzatni, mert a 6-osok szinte csak tömésből vannak, anyámék nem hitték el anno 8 éve, hogy az nem tejfog, tejfogat meg nem tömetünk.

De ezzel annyit szenvedek, hogy muszáj.

2018. ápr. 22. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem 0%-ra pontozva? Csak egy kérdést tettem fel mert furcsa az egész, de látom jött válasz. Nos, ha ilyen buták a szüleid, csináltasd meg, rosszabb nem lesz és vissza se tudják tenni.
2018. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mattias válasza:
100%
Gyermekbántalmazás, elhanyagolás. Fogorvostól hazafelé a helyi Gyermekvédelmi Szolgálatot is felkeresném.
2018. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Mindenképpen keress fel egy orvost, érdeklődj utána a környezetedben, ki a jó szakember. Ne várj tovább. A szüleid furák .Mond el az osztályfőnöködnek a problémád, ha kell, hívja fel a szüleidet és menj az orvoshoz! Nem kell megfelelj a szüleidnek. Az egészségedről van szó!
2018. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!