Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet egy látogatás alkalmával...

Lehet egy látogatás alkalmával több fogat is tömni?

Figyelt kérdés

Elég sok fogam van, amit rendbe kellene tenni. Vannak, amiknél (szerintem) nem kell érzéstelenítő, még inkább csak kezdődő a baj. Egyszerre mindig csak egy fogamat tömték, de se időm, se lelki erőm állandóan fogorvoshoz szaladgálni, szeretném mihamarabb rendbe tenni, amit rendbe kell.

Szóval lehet egy látogatás alkalmával akár 2-3 fogat is tömni? Vagy muszáj egyesével szaladgálni?

Ha utóbbi, akkor ennek mi az oka?


2018. ápr. 22. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyesével csinálják, már hónapok óta járok. Nem tudom miért van így.
2018. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem kettesével-hármasával tömték. Csak először tömött egyet, hogy megmutassa, hogy egyáltalán nem fájdalmas dolog.
2018. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tömnek többet is egyszerre, de ezt a fogorvosoddal beszéld meg inkább, biztosan elmondja hogy lehet megoldani.
2018. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én most pár éve megint TB-s fogorvoshoz járok, és csak egyesével csinál bármit is, azt mondja, ez valami új szabály. Szóval pl. nem lehet egyszerre fogkőleszedés és tömés, vagy két tömés. Régebben ez nem volt probléma, volt, hogy két fogat tömtek egyszerre.

Maszek orvosnál nincs ilyen, ott egy kezelés alatt meg tudnak csinálni akár két vagy három fogat is.

2018. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ezt mikor mondta neked, én kb. 1 hónapja voltam, akkor 2 fogat tömött nekem és leszedte a fogkövet is egyszerre.
2018. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Holnap kiderül majd élesben, remélem tömni fog többet egyszerre.
2018. ápr. 22. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:

#Ypszilon1980:

Tavaly vagy tavalyelőtt valamikor, nem emlékszem pontosan. Szerencsére nem járkálok sűrűn.

De akkor ezek szerint van orvos, aki "meg tudja oldani". (Mondjuk, szerintem nem nehéz, beírja két-három különböző időpontra a gépbe a kezeléseket, oszt csók.) Nálunk kicsit körülményesek, úgy tűnik.

2018. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja beírni, mert alá kellene írnod.
2018. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk soha semmit nem kell aláírni. :O

Egyik szakrendelésen sem, nem csak a fogorvosnál.

2018. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre többet is tömni. Akár az összeset is - csak az nyilván sok időt venne el és a naptárba azt úgy kell betervezni. Bár egy körzetisnél nem túl jó ötlet 1,5-2 órát hagyni egy betegre, mert jöhetnek közben akut betegek is.

Az érzéstelenítés miatt lehetnek korlátok: egyszerre mindig csak egy kvadránst (jobb felső, bal felső, jobb alsó, bal alsó) lehet lezsibbasztani és anyagtól/életkortól... függően maximum csak 5 ampullát lehet elhasználni. Ez azt jelenti hogy emiatt csak a szomszédos (vagy közeli) fogakat tudják egy alkalommal megcsinálni.

TB-s rendelésen a tevékenységi kódoknak (pl. fogkő levétel, tömés...) sok esetben időkorlátja van. Ez azt jelenti hogy pl. a fogkő levételt csak 6 havonta tudják elszámolni. Egy korábban tömött fogat pedig csak egy év után tudnak újratömni vagy korrigálni (kivéve tejfog tömésnél, erre nincs időkorlát). Ettől függetlenül ha még nem volt elszámolva tömés az adott fogakra (vagy lejárt az időkorlát), akkor többet is meg tudnak egyszerre csinálni.

2018. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!