Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy gyökérkezelésre...

Normális, hogy gyökérkezelésre és tömésre 4 alkalom kell?

Figyelt kérdés
Mára volt időpontom a körzetisnél. Elkezdte a gyökérkezelést, de aztán közölte, hogy majd folytatja, és kérjek időpontot az asszisztenstől. Ott kiderült, hogy két hétig szabin van a nőci, szóval 3 hetet kell várnom. aztán még két időpontra beírt. Ez tényleg így működik? Csak mert anno az egyetemi évek alatt, mikor vasárnap az albiba valóbeköltözés előtt irtózatosan el kezdett fájni a fogam, az ügyeletes maszek hipp-hopp megoldotta. Persze le is gombolt rólunk jó sok pénzt, de panaszom nem volt. Most meg ha nem is irtózatosan, de azért fáj. Persze mondták, hogy előbb is jöhetek, ha nagyon fáj, de hát akkor is...

2018. máj. 4. 12:39
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem is több alkalom volt. Nekem elsőre kiszedte az idegeket. Majd megint kiszedte mert nem sikerült mindet. Utána ideiglenes gyökértömést csinált. Majd 1 hét múlva megcsinálta a véglegest. Egy következő alkalommal pedig a koronát is.

2018. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

És fájt az első alkalom után?

2018. máj. 4. 12:50
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Kicsit fájt. Főleg ha hideg levegő érte. (Novemberbe történt)

2018. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Normális igen. Egyrészről úgy gondolom neked is van szabadságod, tehát enyhén szólva unfair ez a ki ha én nem hozzáállás, hogy amikor keresztbe áll a fing a s*ggedben, akkor mindenki álljon készen, mert te a világ közepe megérkeztél. Másrészről a gyökérkezelés minden esetben több alkalom, pláne ha sikerült addig rohasztanod (igen, a te hibád, hogy idáig jutottál, sosem egyik napról a másikra alakul ki egy akkora szuvasodás, hogy már gyökérkezelni kell), idő kell ,mire a gyógyszeres töméssel a gyulladás elmúlik, elméletben pedig a végleges gyökértömőanyag egyik komponense, amíg meg nem köt, nem kompatibilis a fedőtömésre használt kompozitokkal (gyakorlatilag meg ki így, ki úgy csinálja), tehát elvileg ezt sem lehet egy ülésben.

Azontúl a fogászat nem egzakt tudomány, az, hogy ügyeletben mi történt, egyáltalán nem jelenti azt, hogy most is az volt a szituáció. Tudok neked felsorolni kapásból 15 különböző elváltozást különböző terápiákkal, ahol pont ugyanazzal a tünettel esik be a beteg és a végén gyökérkezelt foggal távozik, csak menet közben nem ugyanazon lépések vannak.

Úgyhogy kicsit kevesebb arcot, mert a fogászat nem arról szól, hogy bemész kirohasztott pofával és kijössz egy Brad Pitt/Angelina Jolie mosollyal persze ingyen, mert sokan szeretnék ezt képzelni. Nem erről szól.

2018. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém három alkalom volt. Magánúton csináltattam.

Nekem nem fájt első alkalom sem. A doki csinált egy röntgent, és mondta, hogy teljesen elhalt a gyökér. Nem fog fájni ezért nem ad érzéstelenítőt, de ha mégis érzek valamit azonnal szóéljak. Semmit sem éreztem. Aztán gyógyszeres tömést kaptam, majd még egy tömés és végül a korona/lezárás.

2018. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális,van aki szinte hetente jár vissza tisztitásra.Gyulladás mértékétől is függ meg attól is hány gyökerű a fog.Nekem a 3 gyökerű fogam(felső hatos) 7alkalmat vett igénybe.Ebből négy alkalom volt a gyökérkezelés egy alkalom a fedőtömés.Két alkalommal meg az ügyletet is megjártam gyógytömés csere ill.ideiglenes tömés lecsizsolása végett mert magasan maradt.Azóta panasz mentes.
2018. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Normális
2018. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!