Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött bölcsességfog miért fáj?

Tömött bölcsességfog miért fáj?

Figyelt kérdés

Hali! 2 hete voltam fogorvosnál,mert a jobb alsó bölcsességfogamat kellett betömni. (2 éve kezdett romlani, de mivel évente 2-3 alkalommal mentem nézetni a fogaim, így mindig megnézte, és azt mondta még nem kell betömni) Nem volt nagy luk rajta, inkább csak egy barna csík a közepén, sosem fájt, sosem volt érzékeny sem, de mondta hogy egy fedő tömést tesz rá. Viszont, amikor kezdett nőni a fogam kb. 3 éve, akkor az íny nem húzódott jól vissza, úgy 1/3 részben rálógott a fogamra. Mondta a doki, hogy akkor lemetszi onnan, szépen körbevágta. Akkor, pár nap múlva azon kívül hogy fájt az ínyem, nem volt semmi vész a fogammal. Viszont kb 1 hete harapásra érzékeny lett, és mintha a fogam körül is fájna az íny, néha meg olyan, mintha lüktetne a fogam, de csak pár másodpercig. Várok még pár napot, és visszamegyek a fogorvoshoz.

Valaki tudja, hogy ez mitől van, esetleg, hogy milyen kezelésre számíthatok? A gyökérkezeléstől nagyon tartok. Köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 17. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet magas a tömés - vagy hogy mondják - és nyom egy ideget.


De nekem mikor elkezdett fájni a tömés alatt, utána egy hónappal háromba tört a fogam :(

2018. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bolcsessegfogat felesleges tomni mert ugyis csak egy ideig jo, nekem az orvos huzast ajanlott mert a fogra nincs szukseg, es ugy szuvasodni vagy gyulladni se fog. Es olcsobb is.
2018. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!