Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma nálam?...

Mi lehet a probléma nálam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fogam. A fogorvos 2 éve tömte be, azt mondta ha ennek annyi akkor gyökérkezelés lesz. Jelenleg nem látszik semmi a fogon, a tömés épnek tűnik.nagyon fáj. Ha hidegvízzel öblögetem jobb. Melegre nagyon érzékeny. Ha csak összecsukom és hozzáér a másik fog is, fáj.

2018. máj. 19. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem elég egyértelmű hogy gyökér kezelni kell.
2018. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most perpill nem fáj csak lüktet és ha hozzérek akkor fáj de nagyon. Nem tudom összeérinteniba fogaim. Begyulladt volna?
2018. máj. 19. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Verd ki a fogaidat kalapáccsal. Az mindig segít...
2018. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű tovább szuvasodott, menj el kedden a fogorvoshoz, gyökérkezeléssel biztosan menthető még a fog.
2018. máj. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most viszont kezd elmúlni. Fura hogy pont egy hete ez a fog es egy másik fog közé sikerült beszorítani egy pattogatott kukorica darabot. Valamint tegnapelőtt fogpiszkálóval még valami fehér izét is kivettem (nem a tömés) a fogak közül.. Lehet hogy feszítette?
2018. máj. 20. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezekkel a "kezd elmúlni" dolgokkal érdemes vigyázni, mert ha valóban a fog volt gyulladt, akkor az egy dolognak a jele: hogy elhalt. Attól még a baktériumok ott vannak és haladnak szépen tovább a fog gyökércsúcsi része felé, egészen addig, amíg egy szép napon visítva nem vered az orvos ajtaját, hogy jaj de nagyon fáj (és ilyenkor hiszik azt az emberek, hogy ez egyik napról a másikra alakul ki, mert arra már nem emlékeznek, hogy volt korábban is panaszuk vele, csak addig addig halogatták az orvost, amíg el nem halt a fog és azt vonták le konklúzióként, hogy minden rendben). Abból még baj nem született, hogy az ember orvoshoz ment, lehet, hogy az feszítette (bár, ha melegre érzékeny, akkor elég valószínűtlen), ha elmész orvoshoz, akkor legrosszabb esetben is annyi történik, hogy mégis gyökérkezelni kell a fogadat, ami viszont egyben meg is menti. De várd meg, hogy feldagadjon, mert azt általában inkább húzzák.
2018. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
amikor ezt tömte azt mondta nagyon magasan van a tömés. És ha fáj gyökérkezelni fogja. Tavaj fájt 1 hétig. Meg most ismét. Van hogy csak lüktet de akkor ha becsukom a szám és hozzáér a másik fog, nagyon fáj. Jelenleg csak picit fáj, nagyon lüktet.
2018. máj. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!