Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be van gyulladva az ínyem....

Be van gyulladva az ínyem. Van itthon ospamox. Beszedhetem?

Figyelt kérdés
2018. máj. 22. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedni csak azért, mert az van otthon nem jó ötlet. Ínygyulladásra leginkább szájvizet meg ecsetelőt szoktak javasolni.
2018. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

EGYrészről egy rendes háztartasban nincs, nem lehet otthon antibiotikum, azon egyszerű oknál fogva, hogy az antibiotikumot bakteriális fertőzés esetén, vény ellenében lehet kiváltani, melyet minden esetben terápiás jelleggel végig kell szedni. Ha van otthon, az annyit jelent, hogy nem sikerült követni azt a rendkívűl bonyolult utasítást, hogy VÉGIG, ha vannak tünetek, ha nem.

Másrészről az ínygyulladás az esetek 99%ában plakkal asszociált, ami azt jelenti, hogy az ínyednél ott maradt lepedék, váltja ki a gyulladást, nem fertőzés. Harmadrészről a maradék egy százaléknak is csak a töredéke bakteriális fertőzés, amelyek nem gyógyíthatóak pár szem penicillinel, ha reagánlnak is rá, azt is megfelelő terápiás dózisban teszik.

Negyedrészről ínygyulladás alatt a laikusok simán értenek egy tályogot is, holott a kettőnek nem sok köze van egymáshoz azonkívül, hogy mindkettő a szájüregben van, és abból, hogy vki antibiotikumok tárol otthon, jogosan gondolok arra, hogy esetleg az ínygyulladás alatt vmi mást értesz, amihez ehet valóban kellhet antibiotikum, csak egyrészről nem ez, másrészről a gyógyszer önmagában semmire nem elegendő. Menj el fogorvoshoz.

2018. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ.
2018. máj. 23. 08:48
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Mindenkeppen egyel meg minden szart amit csak otthon talalsz. Ez itt egy hivatalos orvosok altal latogatott oldal. En a napi egy-ket pohar mennyiseget javasolnam harom-negy heten at. Aztan majd jelentkezz mar hogy elsz-e meg. Es akkor huzhatok megegy strigulat a garazs falara hogy igen sikeresen meggyogyitottam egy embert. Te lennel az elso strigulam. Valahogy a pacienseim nem nagyon elik tul a kezeleseket. De en baromira kitarto vagyok azert! :)

Tovabbi minden jot!

Az ugyeletes doki.

2018. máj. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval egy két pohár.. értem.
2018. máj. 26. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!