Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehetne ezzel a fogammal...

Mit lehetne ezzel a fogammal kezdeni? Szükséges fogszabályzó? Nagyon surgos! (Képpel)!?

Figyelt kérdés

Szoval a lenyeg hogy a felső fogsoromnal az első 2 fogamból az egyik, azaz a képen jobb oldalt láthatóan rá van nőve a másikra vagy nemtudom mi van vele de annyirs idegesít és sokszor nincs onbizalmam miatta, mert elegge feltuno ha mosolygok, es alvas kozben is idegesit mert egy kicsit kinyomja a felső ajkamat is.. egyszeruen megorulok es nagyon szeretnem hogy helyrejojjon akar fogszabival vagy vakamivel. Otletek esetleg?

Itt a kép a fogamról:


[link]

Ha esetleg fogszabi lenne a megoldas, akkor csakis felulre kene mert tenyleg csak az az egy fogam ami idegesit es utalom..

Mennyi lenne egy felsos fogszabi?


2018. máj. 31. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nem feltétlen szükséges a szabályzó bár az lenne az igazi.

Ez megoldható porcelánhéjjal is. Leszedik a fogad alját meg a felületéből egy keveset és pár nap múlva elkészül a héj, ezt felragasztják.

Nekem felül a 2. fogam szinte 180 fokban el volt fordulva, oldalvást nőtt ki. Én 20 évesen csináltattam meg, lecsiszolták és tettek rá héjat, azóta is az van, sokkal vállalhatóbb lett a mosolyom, bátran mertem beszélni utána.

Kocogj le fogdokihoz és mondd el neki, h téged ez tökre zavar, mondja el mik a lehetőségek. Egy ilyen héj amúgy 30 körül van/fog.

35N

2018. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szépen! Ha nem szukseges a fogszabi,mivel tényleg csak annak az egyetlen fogamnak van ilyen baja, akkor jo lenne. Es faj ez a muvelet? Holnap elmegyek dokihoz
2018. máj. 31. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
#1: marmint inkabb reszeltesse le a fogat, minthogy fogszabalyzoval a helyere tegye a tobbivel egyutt? Te se leszel mar hulyebb, megbocsass...
2018. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezen már tíz szabályzó sem segít. Esetleg kihúz és egy új, porcelán beültet. Elötte viszont a doki elküld pszichiáterhez.
2018. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez most megjobban elvette a kedvem..:(

Miert nem segit? Nem vészes csak 1 fogamról van szó..

2018. máj. 31. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Még jó, te paraszt, hogy azzal kezdtem, hogy a szabályzó lenne az igazi.


Nem fáj a művelet, előtte ad érzéstelenítőt a doki és semmit nem érzel. Tesz fel ideiglenes pótlást, hogy arra a pár napra se legyél fogatlan. Hát kétszersültet ne harapj vele, de ideiglenesen elmegy.

Nekem 2 nap múlva készült el a héj. Azt már csak fel kell ragasztani, nem áll semmiből.

2018. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint 1es vagyok

Én a hónapban megyek az első 2 fogat megcsináltatni ugyanígy felül, az egyik picit rövidebb mint a másik, a másik meg tömött, és a héj azért tartósabb mint egy esztétikai tömés. Aztán vágok bele a szabályozásba, mert a hátsóbb fogak kicsit elcsúsztak, de az elsők jó helyen vannak. A héj meg nem akadály, arra is felteszik a szabályzót.

2018. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!