Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az egész fogom rossz (4-5...

Ha az egész fogom rossz (4-5 jó van) ilyenkor mi a teendő alul össze vissza áll fogszabályzó kellett volna kicsinek de most erre van megoldás? Mondjuk rossz a legtöbb szóval húzassam ki majd pótoltassam, erre milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Ha valaki volt hasonló helyzetben örülnék a tanácsnak.

Az is érdekelne hogy anyagilag mennyire durva lenne.

Lehet rosszul fogalmaztam a kérdésnél,de még korán van és alig aludtam szóval elnézést.


2018. jún. 5. 06:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos ad erre ajánlatot hogy milyen lehetőségek vannak.
2018. jún. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ezek alapján még szakmabéli sem tud tanácsot adni, nemhogy egy laikus, aki a legjobb esetben is csak a saját tapasztalatáról tud mesélni, aztán hogy a valóságban ő mit értett meg belőle, vagy mihez viszonyítjuk a rossz fogat megint más kérdés. Úgyhogy első körben el kellene menni egy fogorvoshoz, aki meg tudja mondani, mely fogaddal mi a teendő. Egyet viszont jobb, ha tudsz: a fogpótlás mindenhol, kevés kivételtől eltekintve (18 év alatt, nyugdíjkorhatár felett vmint terhesség alatt - viszont csak bizonyos pótlások esetén) pénzbe kerül és mivel a legtöbb esetben luxustermékről beszélünk, ezért az áruk is ennek megfelelő. Egy, csupán funkció beteljesítésére alkalmas műanyag alaplemezű kivehető fogsor a legolcsóbb, de ha már az esztétika is számít, akkor már könnyen közelíthetünk a 7számjegyű árak felé, főleg ha több fogat is pótolni kell.

Példa: egy darab fémkerámia korona 25-30 ezer forint. Ez esztétikus, de van ennél szebb is, a cirkon, melynek áran40-50ezer. Ha egy darab hiányzó fogat szeretnél pótoltatni, ahhoz minimum 3 tagra lesz szükség (egy pótolja a fogat, kettő meg elhorgonyozza azt a szomszédos fogakon - ezt hívják hídnak), ez tehát fémkerámia esetén 3x25-30ezer, zirkon esetén 3x40-50ezer. Gondolj bele több hiányzó fognál ez mennyi lenne, pláne ha esetleg több fogadra is kell korona, mert a fog gyökéri része ugyan ép, de a koronai része oly mértékben destruálódott, hogy már töméssel nem lehet restaurálni.

Még egy dolog: körzetes orvosodnál TB támogatott minden FOGMEGTARTÓ kezelés. Magyarán alapvetően nem sok pénzedbe kerülne megtartani a saját fogaidat, persze megfelelő szájhigiéniával, táplálkozással.

2018. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Komplett mufogsort tuti nem kapsz, nyugi
2018. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Külön köszönöm hogy el magyaráztad a fogpótlás menetét.

Eddig amit minden kép pótolni kell elől a metsző fogak mellett jobb-bal oldalt. Majd egy alul jobboldali rágófog mellett. szóval 3. Sajnos egy fölső rágófogam ki kell húzni menthetetlen az annyira nem látszik szóval nem biztos hogy pótoltatom. Előbb utóbb akkor összegyűjtöm a pénzt jó célnak. Bár addig is élnem kell emberek közé menni stb mondjuk jó nem fogom tátott szájjal jegyezgetni a népeket de beszélni azért kell. Na meg így barátnő szerzés esélytelen. Vigyázok a fogaimra kb 3-4 éve sajnos a múlt az vissza köszön na meg az hogy irtózok a fogorvosoktól

2018. jún. 7. 12:37
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk a szabálytalan fogakkal alul fogalmam nincs mi legyen na meg felül egy farkas foggal semmi baja de minek hasznosítani nem lehet viszont esztétikailag nagyon rossz gondlom ki kéne húzatni
2018. jún. 7. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 5 éve támogatott áral volt 70 ezer még 18 év alatt. Nem kellett állkapocsrepesztèst húzást és egyebeket csinálni. Éjszakai, amit a mai napig használok 25 ezer volt. Én ennyit tudtam segíteni. Sztk-ban voltam és nem voltam elégedett. Jó orvosom volt aztán elment szülni és egy fa.szhoz kerültem. Belevágott az ínyembe, hetekig lógott a cafat, annyira, folyton fájdalmasan kezekt, rosszul csiszolta le a fogaim, mikor leszedte, kicsit hanar szedte le , egyszerűen borzalmas orvos volt, semmi jót nem tudok róla mondani. Ha sztk-ba mész alaposan válaszd meg az orvosod.
2018. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Soha ne húzasd ki a fogaidat. Pláne amelyik jó. A saját fog nagy érték, még akkor is, ha rossz. Saját fogra tudnak tenni koronát. Teljesen más, mint a műfogsor. A legtöbb fog menthető,így vagy úgy. Tehát ne húzass ki semmit, mert annál rosszabb nincsen. Az meg kit érdekel,ha kicsit kusza. Ne igyál cukros üdítőket.
2019. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!