Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinőtt bölcsességfog kihúzása...

Kinőtt bölcsességfog kihúzása nem fáj annyira mint amelyik még nincs kinőve?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz az első bölcsességfog "műtétem".

Nagyon sok kérdést el olvastam itt már, de egyiknél sem láttam arra a választ, hogy melyik fáj jobban. Amelyik ki van nőve vagy amelyik még az íny alatt van.

Elsőnek nekem a jobb alsót szedik ki, ki van nőve csak fáj.


Milyen fájdalomra számítsak? Mert rettentően félek. :/


2018. jún. 5. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kiszedes nekem nem fajt egy szunyogcsipesnel jobban. Elotte mikor bedurranta fogam, na az a pokol volt. Mind a negy ki van huzva, egyik sem volt fajdalmas.
2018. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mikor csak húzták, az utána lévő napok milyenek voltak? Akkor sem fájt? Azt tudom, hogy feldagad az arc.

Es 2 műtét között mennyi időnek kell eltelnie?

2018. jún. 5. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mert érzéstelenítenek :)


Nekem az alsó egy gyökérnél bizony eléggé fájt, hiába kaptam 4 injekciót is :( De mivel nem volt opció, a "megávrjuk, míg lemegy a gyulladás", így kénytelen voltam kiszedetni.

2018. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Arcom nem dagadt fel, szájzár nulla, picit fájdogált néha, olyankor bevettem fél Brofen tablettát, de négy-öt nap múlva már az evés miatt sem kellett aggódni.


Eddig 2-t húztak, még legalább egy esedékes, mert csonkig tört :(

2018. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nő ki ínyt kell vágni. Nagyobb lesz a seb. Ha kinőtt annyira, hogy hozzáférnek rendesen, könnyebb kihúzni. Bár akkor is le szokták kicsit fejteni az ínyt szikével. Nekem kettőt húztak. Szájzár, arcdagadás nem volt. Elsőnél belázasodtam, de amúgy nem volt gáz. Második fájt, pedig egészséges volt mindkettő. A második műtétnél megsérült egy ideg is. Azóta nem érzem az arcomat a környéken, ha falat kerül arra a részre fáj. Fél éve ez a helyzet, már marad így szerintem. Mindkét fogam alsó fog volt (felsők könnyebben kivehetők) és két különböző orvos műtötte ki őket.
2018. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most ez megnyugtatott hogy egyikotoknek sem fájt nagyon.. Remélem nekem is ilyen könnyen megy majd.

Köszönöm a válaszokat. :)

2018. jún. 5. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kinott fogat percek alatt kihuzza. Ha nincs gyulladas nulla fajdalom van. Aznap jegelni kell de nekem utana se fajt, Cataflamot inkabb biztonsagkepp vettem be. Par napon belul kiesik a verdugo utana mar folyamatosan gyogyul es huzodik ossze a seb. Ha ki kell muteni az kemenyebb mert fel kell vagni es sokszor a csontot is vesni kell ami eleg nagy trauma az allkapocsnak.
2018. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!