Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy hónapja gyökérkezelik a...

Egy hónapja gyökérkezelik a fogamat. Röntgent is csináltak róla. Masodjára amikor visszamentem a nyitva hagyott foggal csak annyit csinál hogy fel szúr két tűt vagy mit, de ez már 3x csinálta. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Irtak fel antibiotikumot (augmentin) amitol rosszul voltam ment a hasam gorcsolt a gyomrom igy csak 3 napig tudtam szedni.Felek mar visszamenni mert nagyon faj amikor a tuket nyomkodja fel pedig "elvileg" ki van idegelve nem szabadna fajnia. Szova is tettem. Meg nagyon budos az fogam es ha fogvajoval belepiszkalok mert belemgy az etel veletlen akkor faj de amugy nem. Mitol lehet ez ? Mert ehhez a fogorvoshoz nem megyek vissza az tuti.

( megjegyzem multkor az egyik fogamat huzta 2 erzestelenitot addot de azt se tudta rendesen beadni) szoltam is higy nem zsibbadt el adott meg kettot amit nwm ereztem hova szurja de nem zsibbadt el utana sem es sirtam ott tekeregtem a szekbe de csak huzta tovabb) meg allandoan megjegyzeseket tesz , hogy ilyen fiatalon hogy lehet ilyen rossz fogam.nyalokaval tomom magam ilyenek... Ugyhogy nem merek visszamenni. Maganra meg nincsen penzem. Mit csinaljak ? Ugyelet? Nemtudom meddig lehet nyitvahagyni egy gyokerkezelt fogat de ez mar nem sok az egy honap? enni is alig tudok mert a masik felen is fajnak a fogaim..



#fog #faj #gyökérkezelés #ha kivan #idegelve akkor
2018. jún. 15. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Tisztogatja, normális. Gyulladt, azért fáj. Nagy baromság egy antibiotikum kúrát abbahagyni. Ügyelet kihúzza- az nem jó. Menj csak vissza, meggyógyítja. Ennyi. Jobbulást!
2018. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Inkább kihuznák mert az csakk egy pillanat. Nem idegelhette ki rendesen , a gyogyszertnem muszaly voltam abbahagyni mert rosszul voltam tole, enni se tudtam gorcsbe allt a gyomrom tole. Mikor felszurja a tuket folyik a konnyem ugy faj .
2018. jún. 15. 09:35
 3/22 anonim ***** válasza:
kérj érzéstelenítőt!!
2018. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

igen, a húzás egy pillanat. És nagyon fog neked a következő évtizedekben hiányozni az a fogacska. A fogpótlás meg nagyon drága és soha, de soha nem tökéletes! Jó fogorvos minden megment, amit csak lehet. Ez történik most.

A kúra abbahagyása miatt a gyull. nem ment le ezért húzódik el, hogy nem bírod, azt mondani kellett volna az orvosnak és akkor ő megtudja mondani, hogyan tovább. Bírd ki, ha megmenti a fogat, jóbban jársz.

2018. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Én kihúzatnám.


Gyökérkezelték már két fogamat, és félév után eltörtek, mert nem volt harapásérzékenységem, hiszen kiidegelték. Mogyoró és hopp a fogam fele oda :(

2018. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Inakbb ugyeletre megyek vele es kihuzatom, mert ez a fogorvos nem valami jo. Erzestelenitot kértem de nem ad. Aztmondja azert fáj mert belemegy az étel. Mar huztak fogam de nem fájt. Nála meg igen. Ahogy irtam meg az erzestelenitot sem tudja normalisan beadni.

(Egyik ismerosomet is elzavarta mert evitte megmutatni a apipirjat hogy a szivevel gond van, aztmondta o nem foglalkozik szivbetegekkel menjen a szajsebeszetre)

Mikor be is mentem hozza fujgatott meg fintorgott mikor huzta a fogam , mondtam neki nemlehetne csak betomni aztmondta ki kell huzni , pedig csak egy kis fogam tort le onnan o egybol kihuzta)

2018. jún. 15. 09:52
 7/22 anonim ***** válasza:

Egy. Kérj hozzá érzéstelenítőt és akkor talán nem fog fájni vagy ez eszedbe sem jutott?


Kettő. Az antibiotikum mellé igyál mondjuk normafloret és nem cseszi szét se a gyomrod se a beled.


Három. Úgy gondolod hogy a fog kihúzása egyszerűbb lesz? Akkor azt ot pótolni kéne mert a mellette lévő fogak egy idő után beesnek a rés felé és a csont is elvékonyodik/elsorvad.


Négy. Te talán fogorvos vagy hogy ennyire tudod? Örülj neki hogy foglalkoznak veled és rendesen kitisztitja a fogad üregét. Nyilván még be van gyulladva és tele van bacival amit ki kell onnan takarítani.

2018. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja ha meg ennyire szar a fogorvosod akkor miért nem váltasz?
2018. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kertem erzestelenitot de nem adott

Ittam normaflort de nem birja a szervezetem a gyogyszert

Nem vagyok fogorvos de nem egy fogorvosnal jartam mar..miert kell elviselni a fajdalmat ha lehetne adni erzestelenitot vagy irt volna masik gyogyszert fel ! De semmi! Azert nem valtok mert nincsen penzem ra !

2018. jún. 15. 11:02
 10/22 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem adott? Köteles adni ha kérsz? Akkor addig nem engedtem volna megcsinálni amíg be nem szúrja. Elhiszem hogy nincs pénzed másik orvosra de pl nekem minden pénzt megérne az hogy ne szenvedjek.
2018. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!