Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek, ha ki szeretném...

Szerintetek, ha ki szeretném műttetni a bölcsességfogamat, de inkább fogaimat, mennyi idő múlva lesz meg ha felkeresek egy orvost?

Figyelt kérdés

Az egyik nem fér ki, ezer százalék, viszont nyomja a fogsoromat.

A másik még akár ki is férhet, de egy hatalmas pukli van rajta, amibe bemegy a kaja és büdös miatta a szám.


Természetesen magánorvos lesz. Viszont nem tudok mennyire számítsak, ezért is félek elmenni. Mert nemigen van pénzem, még tanulok.

Illetve a 6-osak nagyon rosszak, szinte tömés mind a 4,ha most ezeket kihúzatom, azok meg megadják magukat pár év múlva, akkor nem lesz fogam.


2018. jún. 18. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

A bölcsességfogaknak úgysincs sok hasznuk, te pedig olyan nagy gondokról írsz, hogy nyilván menjenek.


Nos, ha bátor és ügyes a fogorvos, kikapja őket simán.

Ha nem, akkor szájsebészet. Túl sok időt akkor sem vehet el, de mégse annyi, hogy elmész és félórán belül egy foggal kevesebb (nekem sosem húztak egyszerre több fogat, tömni is csak akkor, ha pici volt a lyuk több egymás mellettinél. más is vár, bölcsességfog húzásából pedig egy is elég meló egyszerre).

2018. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

BölcsességfogMŰTÉT.


Az íny alatt vana 95 %-a.

2018. jún. 18. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmehetsz a SOTE szájsebészetre is. Nem tudom hol laksz. Ott kb naponta ezerszer megcsinálják, sztk alapon. Nekem is ott húzták az egyiket, nem volt vele gond, kb 10 perc alatt kikapta a doki, és jöhetett is a következő.


Magánorvosnál is szedettem ki, ott nekem az egyik 15 volt (ami kinőtt) egy ismerősömnek meg 25 akinek műteni kellett. De az orvosok mondanak árajánlatot ha rákérdezel.

2018. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is magánorvoshoz megyek majd 3 hét múlva, hogy kiszedjék az elsőt, mind a 4-et ki kell szedni a röntgen alapján. 2 már kibújt egy kicsit, de nem annyira, hogy ne kelljen felvágni, a másik kettő még az íny alatt van, az egyik fekszik. Kérdezd meg a dokit, amikor konzultációra mész, hogy mennyibe kerül. Akihez én megyek majd, nála 20-25.000 az, amelyik kinőtt, 35.000, amelyik nem. Nem lesz olcsó mulatság...
2018. jún. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek, mert nincs rá pénzem, szüleim meg nem fizetik ki... Megmondták.


Sajnos messze lakok Pesttől, de azt hallottam, hogy az SZTK-ban 3 hónapos várakozási idő van.

2018. jún. 19. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet már túl vagy a műtéten. De azért én is írok.

Kórházban ha kihuzatod szajsebeszeten nem kell sokat várni.

Én Győrbe huzattam a kórházban, oda mentem húztam sorszámot, behivtak megbeszéltük hogy mi a baj, kaptam szurit aztán 20 perc múlva behivtak 5 perc alatt kikaptak.

De ha műteni kell azt is elvegzik aznap.

2018. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!