Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyálmirígyben csomó?

Nyálmirígyben csomó?

Figyelt kérdés

Bal oldalt az állkapocs alatti nyálmirígyemben, vagy körülötte van egy kb fél borsószem nagyságú csomó. Kb 2hónapja vettem észre, mikor egy fogamtól megduzzadtak a nyirokcsomóim, de különösebben ezzel nem foglalkoztam. Közben a fogamat helyrehozták, voltam háziorvosnál, aki fülgyulladást diagnosztizált, szintén baloldalt, és ki is kezeltük. A duzzanat még azóta is ott van.

Úgy vettem észre, hogy reggelente a mérete kissebb, meg volt már olyan is hogy teljesen "eltűnt" nem éreztem a nyelvemmel hogy ott lenne, de a nap folyamán újra előjön…egyszer próbáltam az ujjammal megpiszkálni és olyan volt mintha elmozdult volna.

Semmilyen zavaró érzést, fájdalmat nem okoz, csak a tudat hogy ott van és nem tudom, hogy mi lehet.

Ha valaki tud kérem segítsen, most fejezem a vizsgáimat az egyetemen, még egy ideig nem tudok orvoshoz fordulni miatta.


20/F


2018. jún. 22. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet nyálkő, fokozni kell a napi folyadék bevitelt és citrom nyalogatása javítja a nyálelválasztást, aztán majd csak kilökődik a kő.
2018. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ranula.
2018. nov. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam fül-orr-gégészeti kivizsgáláson, akkor azt mondták hogy nincs semmi gond a nyálmirígyemmel, megnyomkodták mindkét oldalt,sőt ultrahangal is megnézték. Az orvos szerint csak sűrűbb a nyálam és attól duzzad meg. Teszem hozzá...a csomómat ő nem is érezte.
2018. nov. 27. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!